Johnny Depp znowu na szczycie! Wraca do reżyserowania. Razem z Pacino nakręcą film o Amedeo Modiglianim

Johnny Depp po dość głośnym procesie z byłą żoną Amber Heard zdaje się odbudowywać swą karierę. Pojawiły się informacje o nowym projekcie aktora. Tym razem wystąpi on jednak w innej roli, zasiądzie na krześle reżyserskim. A pracować będzie razem z Alem Pacino.

Johnny Depp znowu na szczycie! Wraca do reżyserowania. Razem z Pacino nakręcą film o Amedeo Modiglianim
Fot.Forum Film/Materiały prasowe

To nie pierwszyzna

Nowy film Deppa opowie o Amedeo Modiglianim, włoskim artyście. Nie będzie to jednak reżyserski debiut aktora, w końcu w 1997 roku stworzył „Odważnego”. Obraz, nad którym pracuje Depp, może cieszyć się ze wsparcia wielkich hollywoodzkich nazwisk, jednym z producentów filmu został Al Pacino.

Dumny Depp

Wiemy już, że za scenariusz odpowiadają Jerzy i Mary Kromolowski, a został on oparty na sztuce Dennisa McIntyre'a.

A tak Depp mówił o swoim nowym przedsięwzięciu:

Jestem niezwykle zaszczycony i przepełnia mnie ogromna wdzięczność, że mogę pokazać na ekranie historię Modiglianiego. Jego życie było pełne trudności, ale także ostatecznego triumfu. To uniwersalna historia, z którą wszyscy możemy się identyfikować.

O czym opowie film?

Fabuła przedstawiona w filmie przeniesie nas do 1916 roku i będzie rozgrywać się w Paryżu. Co ciekawe, historia obejmuje 48 godzin z życia tytułowego bohatera filmu. Jest to istotny moment z punktu widzenia jego kariery i zaistnienia w świadomości ludzi jako legenda świata sztuki.

Depp, Pacino i Modigliani

Pierwszy raz Johnny Depp i Al Pacino pracowali razem w 1997 roku, spotkali się wówczas na planie filmu „Donnie Brasco”. Filmowego kapitana Jacka Sparrowa zobaczymy niebawem w dramacie kostiumowym „Jeanne du Barry”. Jeśli chodzi o postać Modiglianiego, zajmował się on malarstwem i rzeźbą. Zyskał sławę dzięki tworzeniu dzieł przedstawiających akty, w jego czasach uważanych za skandaliczne.

Autor: Judyta Nowak - RMF Classic

Wielki powrót! Johnny Depp jako Ludwik XV. Jest już pierwsze zdjęcie aktora w roli francuskiego króla
Proces Johnny`ego Deppa i Amber Heard już za nami, przynajmniej na razie. Teraz zajmijmy się karierą aktora, który powoli odzyskuje swoją pozycję w Hollywood. Obecnie trwają prace na planie filmu, jednym z bohaterów jest Ludwik...

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic