ON AIR
od 07:00 Śniadanie Mistrzów zaprasza: Łukasz Wojtusik

Hugh Jackman wspiera ukraińskie dzieci w ośrodku dla uchodźców: „Serce mi pęka z ich powodu”

Aktor znany między innymi z roli Wolverine'a w serii filmów „X-Men” zamieścił na swoim Instagramie nagranie rozmowy wideo. Rozmawiał z ukraińską pracowniczką ośrodka pomocy UNICEF dla matek i dzieci na przejściu granicznym między Ukrainą i Rumunią. Wśród prac tworzonych przez dzieci były takie, które przedstawiały jego filmowego superbohatera.

 Hugh Jackman wspiera ukraińskie dzieci w ośrodku dla uchodźców: „Serce mi pęka z ich powodu”
Fot.PAP/EPA

Na początku kwietnia Hugh Jackman przyłączył się do akcji „Stand Up For Ukraine”, która ma na celu zmobilizowanie rządów, instytucji, artystów, firm i osób prywatnych do przekazywania pieniędzy i innego rodzaju wsparcia dla ludzi uciekających przed wojną w Ukrainie. Teraz aktor postanowił naświetlić w swoich mediach społecznościowych działalność UNICEF na rzecz ukraińskich rodzin i dzieci.

„Za każdym razem, gdy nasze serca biją, jakieś dziecko zostaje wyrzucone z domu z powodu wojny na Ukrainie. Serce mi pęka z ich powodu, ale rozmowa z Julią, która pracuje w Blue Dot, punkcie wsparcia UNICEF, napawa mnie nadzieją. Jestem bardzo wdzięczny za jej pracę i wszystko, co robi, aby chronić dzieci dotknięte wojną na Ukrainie i na całym świecie” – napisał pod nagraniem, które opublikował na Instagramie.

Julia podczas wideorozmowy powiedziała Jackmanowi, że z powodu swoje domy opuściła połowa wszystkich ukraińskich dzieci. To prawie 5 mln osób. Pokazała mu też strefę zabaw dla najmłodszych zorganizowaną pod wielkim namiotem, postawionym na granicy ukraińsko-rumuńskiej. Mali uchodźcy oddają się tam m.in. malowaniu i rysowaniu. W obiektywie kamery znalazł się obrazek przedstawiający podobiznę Wolverine’a, superbohatera, którego Jackman grał w serii filmowej „X-Men”. Julia pokazała też chłopca, 7-letniego Kostię, który stworzył ten rysunek. Na koniec Ukrainka poprosiła o wpłacanie datków na UNICEF, który przeznaczy je na pomoc dla rodzin i dzieci na Ukrainie i w krajach ościennych.

Obrazek narysowany przez Kostię Hugh Jackman zamieścił na Instagramie w osobnym poście. "Podobieństwo jest niesamowite, nie sądzicie?" - skomentował rysunek przedstawiający jego jako Wolverine'a. Los małych uchodźców może szczególnie poruszać Jackmana z tego względu, że sam jest ojcem. Aktor ma dwoje adoptowanych dzieci – 12-letniego syna Oscara i 6-letnią córkę Avę. 

Źródło:PAP Life

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic