Henry Cavill zagra prawdziwego Jamesa Bonda i zmierzy się z nazistami

Z pewnością aktorzy grający 007 nie zostaną zapomniani, przecież zagrali postać, która zyskała status "kultowej". Niewątpliwie, rola Bonda dla wielu jest wyznacznikiem zawodowego prestiżu. Choć Henry Cavill ostatecznie nie zagrał agenta MI6 w „Cassino Royale”, to kolejne role przyniosły mu ogromną popularność. Tym razem aktor wcieli się w postać, którą można określić mianem „prawdziwego Bonda”.

Henry Cavill zagra prawdziwego Jamesa Bonda i zmierzy się z nazistami
Fot.Netflix/Materiały prasowe

Ponieważ trwają poszukiwania nowego odtwórcy roli Jamesa Bonda, naturalne, że wśród potencjalnych kandydatów wymienia się nazwisko Cavilla. Nawet jeśli nie zagra agenta MI6, okazuje się, że jeden z nowych projektów znacznie przybliży go do Jamesa Bonda. W jaki sposób? Zacznijmy od tego, o jaki film chodzi, mowa bowiem o „The Ministry of Ungentlemanly Warfare”, opartym na prawdziwych wydarzeniach. Produkcję wyreżyseruje Guy Ritchie, a opowie ona o grupie brytyjskich żołnierzy, tworzących w czasie II wojny światowej jednostkę specjalną. Cavill zagra jej dowódcę.

Organizację powołano do życia w 1939 roku, dzięki staraniom Winstona Churchilla. Prócz premiera Wielkiej Brytanii, należał do niej między innymi Ian Fleming, czyli twórca serii książek o przygodach Jamesa Bonda.

"Niedżentelmeńska grupa" walczyła z nazistami na frontach Europy i Afryki, znacząco wpływając na przebieg II wojny światowej. Dała również początek współczesnym służbom wywiadowczym.

Pisząc powieści o brytyjskim agencie, pisarz czerpał z własnych doświadczeń związanych z działalnością szpiegowską. Fleming, który kierował wspomnianą grupą, zasadniczo był pierwowzorem 007. Choć z ust Cavilla na ekranie może nigdy nie padnie zdanie: „Nazywam się Bond, James Bond”, to zagra tę postać pod innym imieniem.

Judyta Nowak - RMF Classic

Henry Cavill nadal chce zagrać Jamesa Bonda? Aktor opowiada o doświadczeniach z castingu do roli 007
Nie od dziś wiadomo, że Cavill chciał zagrać Jamesa Bonda, w końcu nawet zgłosił się na casting do „Cassino Royale” i przegrał z Danielem Craigiem. Ponieważ producenci serii o 007 szukają nowego odtwórcy roli...

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic