Harry Potter doczeka się serialu? Władze Warner Bros. ujawniły obiecujące informacje

„Harry Potter” mimo upływu lat wciąż cieszy się dużą sympatią widzów i czytelników, podbijając serca kolejnych pokoleń. Saga wciąż przynosi duże dochody, a magiczny świat nieustannie rozwija się, dzięki nowym książkom i filmom. Niebawem powstanie serial związany z „Harrym Potterem”.

Harry Potter doczeka się serialu? Władze Warner Bros. ujawniły obiecujące informacje
Fot.HBO Max/Materiały prasowe

Coraz częściej mówi się o zakończeniu serii „Fantastyczne zwierzęta”, fabuła toczyła się kilkadziesiąt lat przed narodzinami Harry`ego Pottera i miała rozbudować znany nam magiczny świat. Choć powstały trzy z zaplanowanych pięciu filmów, ostatni, czyli „Tajemnice Dumbledore`a”, nie osiągnął oczekiwanego przez Warner Bros. wyniku finansowego.

Wytwórnia wciąż jednak chce rozwijać filmowy świat Harry`ego Pottera, co podkreślał między innymi prezes Warner Bros. David Zaslav. Wydaje się, że sukces produkcji rozgrywających się w uniwersum o młodym czarodzieju zależy w dużej mierze od występowania w nich postaci znanych z oryginalnej serii. Widzowie tęsknią za Harrym, Ronem i Hermioną.

Ostatnio pojawiła się informacja, że wytwórnia Warner Bros. chce przenieść na ekran kontynuację „Harry`ego Pottera”, czyli „Harry Potter i przeklęte dziecko”.


Muzykę z serii przygód Harry'ego Pottera znajdziesz w naszej stacji RMF Classic+ Świat Czarodziejów. Więcej o Stacjach+ przeczytasz tutaj.


Tymczasem Channing Dungey, dyrektor generalna Warner Bros. Television Studios na Content London 2022 opowiadała o nowym projekcie:

Chciałabym Wam powiedzieć, że niebawem coś pojawi się na horyzoncie, projekt budzi ogromne zainteresowanie i jest pasjonujący. Wspaniale widzieć to zaangażowanie i gotowość, z jaką widzowie oczekują nowych wieści. Nasza niezwykle kreatywna ekipa wykonała fantastyczną pracę przy tworzeniu specjalnego odcinka dla HBO, „Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu”.  Publiczność jest gotowa na nową produkcję, dlatego teraz musimy podjąć odpowiednie kroki.

Producentka w ten sposób nawiązała do planowanego serialu ze świata Harry`ego Pottera.

Jaka mogłaby być jego fabuła? Może rozwinięty zostanie wątek młodości Syriusza, Severusa Snape`a i rodziców Pottera. Interesujące są też losy Harry`ego, Rona i Hermiony po ukończeniu Hogwartu. Pomysłów jest wiele, a fani serii wciąż czekają na kolejne produkcje o ulubionych bohaterach.

Judyta Nowak - RMF Classic

10 ciekawostek o filmie „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”. Poznajcie sekrety magicznej produkcji!
Seria o Harrym Potterze przyciągała i wciąż przyciąga przed ekrany wielu widzów. Twórcom filmowym udało się wykreować we współpracy z J.K. Rowling magiczny świat, do którego wracamy chętnie po latach. Dzisiaj odkryjemy...

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic