ON AIR
od 17:00 zaprasza: Natalia Grzeszczyk

David Duchovny wyreżyseruje ekranizację swojej książki. Napisze też scenariusz i zagra główną rolę

„Bucky F*cking Dent” – taki tytuł nosić będzie film wyreżyserowany przez Davida Duchovnego film. Gwiazdor „Z archiwum X” napisze też scenariusz, którego podstawą będzie jego książka. Na tym wkład Duchovnego w powstanie tej produkcji się nie skończy - aktor zagra też główną rolę.

David Duchovny wyreżyseruje ekranizację swojej książki. Napisze też scenariusz i zagra główną rolę
David Duchovny /fot.PAP/ EPA/PETER FOLEY

Książka Davida Duchovnego „Bucky F*cking Dent” to bestseller „The New York Timesa”. Jej akcja rozgrywa się w Nowym Jorku w 1978 roku, a głównym bohaterem jest pozbawiony celu trzydziestolatek Ted, który wprowadza się do swojego cierpiącego na nieuleczalną chorobę ojca Marty’ego. Ten chce wykorzystać tę okazję do naprawienia relacji z synem. Cierpi na dziwną przypadłość – coraz bardziej podupada na zdrowiu za każdym razem, gdy jego ukochana drużyna – bostońscy Red Sox – przegrywa mecz. Ted z pomocą przyjaciół stara się więc wprowadzić w życie szczwany plan. Chce przekonać ojca, że Red Soksi zaczęli wygrywać mecz za meczem. Wszystko po to, by podreperować jego zdrowie.

Duchovny w adaptacji swojej książki wcieli się w rolę Marty’ego. Kto zagra Teda, tego jeszcze nie ogłoszono. Jak informuje portal „Variety”, zdjęcia do filmu „Bucky F*cking Dent” rozpoczną się jeszcze w tym roku, a sam projekt tej produkcji zostanie zaprezentowany dystrybutorom na zbliżającym się festiwalu w Cannes. Producentem filmu jest firma Yale Productions, która w Cannes zaprezentuje też dwa inne filmy: „The Kill Room” z Samuelem L. Jacksonem i Umą Thurman oraz debiut reżyserski Brittany Snow „September 17th”.

„Cieszymy się, że pomożemy Davidowi w przeniesieniu na ekran tej wspaniałej historii. Jego pasja i wizja powstającego filmu są przejrzyste, a tematyka tej opowieści – ojciec i syn, życie i śmierć – są głęboko ważne i uniwersalne” – tłumaczą producenci filmu, Yale Levine i Jordan Beckerman.

Davida Duchovnego ostatnio można było zobaczyć w „Bańce” wyreżyserowanej przez Judda Apatowa oraz w serialu „Pani dziekan”, w którym zagrał samego siebie. Popularny aktor kontynuuje współpracę z Netfliksem, dla którego wystąpi w filmie „You People” Kenyi Barrisa. W niedalekiej przyszłości Duchovny zagra u boku Meg Ryan w filmie „What Happens Later”. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic
Ankieta RMF Classic