ON AIR
od 14:00 Kino w roli głównej zaprasza: Urszula Urzędowska

Chris Pratt gwiazdą filmu „The Way of the Warrior Kid”

Studio Skydance wyłożyło około 85 milionów dolarów na zakup projektu, który pojawił się przy okazji targów filmowych wokół niedawnego Festiwalu Filmowego w Cannes. To film zatytułowany „The Way of the Warrior Kid” („Droga wojowniczego dziecka”). Gwiazdą tej produkcji będzie Chris Pratt, a wyreżyseruje ją twórca filmu „Terminator - Ocalenie”: McG. To największa taka transakcja od czasu zakupu przez Apple projektu filmu „Wyzwolenie” w 2020 roku.

Chris Pratt gwiazdą filmu „The Way of the Warrior Kid”
Chris Pratt /CAROLINE BREHMAN / PAP/EPA

Scenariusz filmu „The Way of the Warrior Kid” powstał na podstawie książki dla dzieci pod tym samym tytułem autorstwa Jocko Willinka. To były komandos, który na emeryturze odnalazł się jako poczytny pisarz, prowadzący popularnego podcastu oraz mówca motywacyjny. Adaptacją jego książki na duży ekran zajął się autor scenariusza filmu „Bez skrupułów Toma Clancy’ego”: Will Staples.

Bohaterem podnoszącej na duchu powieści „The Way of the Warrior Kid” jest wątpiący w siebie, prześladowany chłopiec, 11-letni Marc, który ma problem z wykonaniem choćby jednego podciągnięcia na drążku. Wszystko zmienia się wraz z przybyciem wujka. Rannego na misji komandosa, który na czas rehabilitacji wprowadza się do matki chłopca, a prywatnie swojej siostry. Kiedy dowiaduje się o kłopotach siostrzeńca, postanawia wykorzystać trzy miesiące lata na zrobienie z niego wojownika.

O projekcie filmu wiadomo było jeszcze przed rozpoczęciem targów w Cannes. Jak informuje portal Deadline, zainteresowanych nim było wiele niezależnych studiów, jednak to oferta stojącego za sukcesami takich produkcji jak „Top Gun: Maverick” czy seria „Mission: Impossible” studia Skydance okazała się tą z gatunku nie do odrzucenia.

„Scenariusz Willa Staplesa jest niesamowity. Znam Jocko od lat i bardzo chciałem przeczytać scenariusz oparty na motywach napisanej przez niego serii dziecięcych książek. Wierzę w siłę dobrej opowieści, a do tej czułem szczególne przyciąganie. Wierzę, że film pomoże ukształtować współczesną młodzież i sprawi, że podążą właściwą drogą. Nasi młodzi ludzie potrzebują tego filmu. Będzie nowym Karate Kid i Rocky’m” – oceniał wcześniej Chris Pratt. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic