„Avatar”. Zoe Saldaña opowiedziała o specyficznym przesłuchaniu do roli w filmie Jamesa Camerona

Nadszedł grudzień, a premiera „Avatara 2” coraz bliżej. Aktorzy wcielający się w główne postacie coraz częściej opowiadają o filmie. Zoe Saldaña zdradziła, jak wyglądało jej przesłuchanie do „Avatara”.

„Avatar”. Zoe Saldaña opowiedziała o specyficznym przesłuchaniu do roli w filmie Jamesa Camerona
Fot.Disney/Materiały prasowe

Zoe Saldaña, wcielająca się w Neytiri, wystąpiła ostatnio w programie „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon”. Aktorka opowiadała o doświadczeniach z „Avatarem”. Rola w filmie Jamesa Camerona miała ogromne znaczenie także dla dalszego rozwoju jej kariery.

Początkowo Saldaña nie miała pojęcia, o czym będzie film, na etapie przesłuchań wiedziała jedynie, że jest „wojowniczą księżniczką”, a jednocześnie „robotem”, a akcja filmu toczy się w dżungli. „Avatar” miał być filmem podobnym do „Alita:Battle Angel”.

Aktorka na przesłuchaniach musiała między innymi wspinać się po meblach, niczym kot. Jednak była najbardziej zaskoczona, gdy twórcy filmu poprosili ją o wydawanie charakterystycznych dźwięków:

I wtedy wezwali mnie ponownie, poprosili, bym wydawała te dźwięki: „rrrrr”. A ja wtedy, no dobrze. Myślałam sobie: „księżniczka- robot w dżungli” i mówię „rrrrr”. […] Miałam spotkać się z moim idolem, Jamesem Cameronem.

Później aktorka miała zapoznać się ze scenariuszem.

Opis całego świata Pandory był przedziwny. Angielski nie jest moim językiem ojczystym, więc było to dla mnie bardzo trudne. Wtedy wszedł Jim [James Cameron – przyp.red.] i był taki miły.

Saldaña już widziała film „Avatar:Istota wody” i ocenia go jako niezwykle wzruszający. Produkcja trafi do polskich kin już 16 grudnia 2022 roku.

Judyta Nowak - RMF Classic

„Avatar: Istota wody”. Sam Worthington zdradza szczegóły produkcji. "Avatar 3" jest już gotowy?
Wielkimi krokami zbliża się premiera kontynuacji "Avatara". Sam Worthington, wcielający się w jednego z głównych bohaterów, opowiedział, czego możemy spodziewać się po "Istocie wody". Ujawnił także kolejne...


 

Zapraszamy do posłuchania podcastu RMF Classic i Sieci Kin Helios - „Co w kinie gra?". W pierwszym odcinku przyglądamy się filmowi "Avatar". Podcast znajdziecie TUTAJ

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic