„Avatar: Istota wody”. Sam Worthington zdradza szczegóły produkcji. "Avatar 3" jest już gotowy?

Wielkimi krokami zbliża się premiera kontynuacji "Avatara". Sam Worthington, wcielający się w jednego z głównych bohaterów, opowiedział, czego możemy spodziewać się po "Istocie wody". Ujawnił także kolejne szczegóły dotyczące fabuły filmu.

„Avatar: Istota wody”. Sam Worthington zdradza szczegóły produkcji. "Avatar 3" jest już gotowy?
Fot.Disney/Materiały prasowe

Sam Worthington w programie „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon”, krótko po seansie “Avatara 2” podzielił się spostrzeżeniami na temat filmu. Aktor wyznał, że „Istota wody” pod wieloma względami przewyższa pierwszy film:

On po prostu zdmuchnął pierwszego “Avatara”. To, co zrobił Jim [w „Avatar: Istota wody” – przyp.red], to opowieść o rodzinie i jest naprawdę mocna. Nie tylko zapierająca dech pod względem wizualnym: widzisz rejony Pandory, których jeszcze nie poznałeś, świat pod wodą. Ale to przede wszystkim film o tym, co jesteś w stanie zrobić, by ochronić swoją rodzinę. To wiadomość, która powinna, być przesłaniem dla wszystkich, co należy czynić, dla osób, które kochamy. To niesamowite!

Worthington wspominał także o kręceniu scen pod wodą:

To poszukiwanie miejsca w życiu toczy się pod wodą. […] Uczyliśmy się swobodnego nurkowania, bez użycia sprzętu. Najlepsza była Sigurney Weaver, ona jest w połowie rybą.

Aktorom w wodzie towarzyszył także reżyser filmu, James Cameron. Sam Worthington zdradził także, na jakim etapie prac są pozostałe produkcje z serii „Avatar”. Przypomnijmy, że zaplanowano łącznie pięć obrazów:

Nakręciliśmy już jakieś 80-90 procent trzeciej części i kilka scen czwartej, bo dzieci dorastają. Tak, ma być w sumie pięć filmów, jeśli nam się uda.

Fot.Disney

Fabuła filmu „Avatar: Istota wody” rozgrywa się ponad dziesięć lat po wydarzeniach z pierwszej części. Jake’a i Neytiri tworzą szczęśliwą rodzinę, wychowują dzieci na Pandorze. Wisi nad nimi widmo kolejnego konfliktu zbrojnego. Bohaterowie robią wszystko, by zapewnić bezpieczeństwo plemieniu, sobie i swoim dzieciom. Jake (Sam Worthington) i Neytiri (Zoe Saldaña) muszą opuścić dom i uciec do wodnego świata, Metkayiny. Sigourney Weaver zagra adoptowaną córkę Jake'a i Neytiri. A Kate Winslet wcieli się w wojowniczkę o imieniu Ronal, wspólnie z Tonowarim (Cliff Curtis) przewodzi plemieniu Metkayina, żyjącemu na płyciznach oceanów Pandory. „Avatar: Istota wody" zadebiutuje w kinach 16 grudnia 2022 roku.

Judyta Nowak - RMF Classic


 

Zapraszamy do posłuchania podcastu RMF Classic i Sieci Kin Helios - „Co w kinie gra?". W pierwszym odcinku przyglądamy się filmowi "Avatar". Podcast znajdziecie TUTAJ

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic