Informacje

Anthony Hopkins przegapił galę rozdania nagród BAFTA, bo był zajęty malowaniem

Dodano:
Anthony Hopkins przegapił galę rozdania nagród BAFTA, bo był zajęty malowaniem

fot.PAP/EPA/TANNEN MAURY

Anthony Hopkins, który w grudniu skończy 84 lata, w niedzielę przeszedł do historii jako najstarszy zdobywca nagrody BAFTA dla najlepszego aktora pierwszoplanowego. Legendarny gwiazdor kina nie wziął jednak udziału w wirtualnej ceremonii, ponieważ… był pochłonięty malowaniem obrazu. „Siedziałem w pokoju hotelowym zajęty malowaniem i nagle usłyszałem wiwaty dobiegające zza ściany. Myślałem, że w pokoju obok oglądają mecz piłki nożnej” – wyznał aktor

10 i 11 kwietnia odbyła się podzielona na dwa wieczory ceremonia wręczenia nagród BAFTA. Wśród laureatów „brytyjskich Oscarów” znalazł się sir Anthony Hopkins, który został doceniony przez Brytyjską Akademię Sztuk Filmowych i Telewizyjnych za występ w dramacie „Ojciec” w reżyserii Floriana Zellera. Legendarny aktor wcielił się w mężczyznę, który zaczyna mieć objawy demencji. Mimo pogarszającego się stanu zdrowia, pragnie za wszelką cenę zachować niezależność, odrzucając pomoc córki i zatrudnionych przez nią opiekunów.

Zwycięstwo Hopkinsa można uznać za historyczne – 83-letni aktor jest najstarszym zdobywcą tej prestiżowej statuetki za najlepszą pierwszoplanową rolę męską. Pokonał on m.in. niekwestionowanego faworyta Chadwicka Bosemana, nominowanego pośmiertnie za kreację w filmie „Ma Rainey: Matka bluesa”. Dużym zaskoczeniem okazała się nie tylko wygrana gwiazdora „Milczenia owiec”, ale także jego nieobecność na ceremonii wręczenia nagród BAFTA. Jak się okazuje, Hopkins nie wziął udziału w gali, bo… był zbyt zajęty malowaniem obrazu.

Laureat Oscara od lat zafascynowany jest malarstwem, które - jak wielokrotnie opowiadał w wywiadach - daje mu ogromną satysfakcję, większą nawet niż aktorstwo. Jak ujawnił w rozmowie z portalem „MailOnline”, niedzielny wieczór spędził w jednym z walijskich hoteli, nie zdając sobie sprawy, że zdobył cenną nagrodę. Sensacyjną wiadomość przekazali mu członkowie rodziny, którzy z zapartym tchem śledzili przebieg ceremonii. „Ten film jest dla mnie bardzo ważny, a nagroda jest po prostu fajnym bonusem. Jestem nadal oszołomiony. Siedziałem w pokoju hotelowym zajęty malowaniem i nagle usłyszałem wiwaty dobiegające zza ściany. Myślałem, że w pokoju obok oglądają mecz piłki nożnej” – wyznał szczerością Hopkins.

Nagrodę w imieniu aktora przyjął reżyser i współautor scenariusza filmu „Ojciec”, Florian Zeller. Hopkins nie był jedynym laureatem, który nie wziął udziału w ceremonii – zauważalna była też nieobecność Frances McDormand, która otrzymała statuetkę dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej za swoją błyskotliwą kreację w dramacie „Nomadland”, który jest największym triumfatorem tegorocznego rozdania nagród BAFTA.

Komentując swoją nagrodzoną kreację, Hopkins przyznał, że wcielenie się w schorowanego Anthony’ego nie było dla niego problemem. „To było dla mnie łatwe. Tak naprawdę nie musiałem za dużo grać, bo sam jestem starym człowiekiem. A kiedy dostajesz tak znakomity scenariusz i współpracujesz z tak utalentowanymi aktorami, wszystko przychodzi ci z łatwością” – wyznał. (PAP Life)


 • 10:16 Hans Zimmer Time
 • 10:25 Luciano Pavarotti, Placido Domingo, José Carreras, Eduardo di Capua O sole mio
 • 10:28 Dario Marianelli Waiting for Mr. Rochester + My Edward and I
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 357, Sunday, 9 May 2021
 • 1
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 2
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 3
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic