Aby uczcić serial sieć sklepów z Pensylwanii ogłosiła10 czerwca dniem Mare z Easttown

Zakończony niedawno serial stacji HBO „Mare z Easttown” z Kate Winslet w roli głównej został oceniony przez fanów i krytyków jako jeden z najlepszych seriali tego sezonu. Jego popularność jest tak duża, że jedna z sieci sklepowych w Pensylwanii, gdzie rozgrywa się akcja serialu, ogłosiła 10 czerwca Dniem Mare z Easttown.

Aby uczcić serial sieć sklepów z Pensylwanii ogłosiła10 czerwca dniem Mare z Easttown
fot.PAP/EPA

Jak informuje portal „The Hollywood Reporter”, powodów do świętowania Dnia Mare z Easttown jest kilka. Jednym z nich jest otwarcie nowego sklepu sieci Wawa w hrabstwie Delaware, gdzie rozgrywa się akcja serialu HBO. Wybór serialu „Mare of Easttown” jest nieprzypadkowy i nie ogranicza się jedynie do miejsca jego akcji. W trakcie siedmiu odcinków pojawiają się w serialu produkty charakterystyczne dla pensylwańskiej sieci Wawa. To kawa, czy charakterystyczne kanapki znane jako „hoagie”.

I właśnie ta kawa serwowana jest za darmo 10 czerwca podczas otwarcia sklepu w Delaware i związanego z nim Dnia Mare z Easttown. Dodatkowo stu pierwszych klientów otrzymało specjalne koszulki przygotowane z tej okazji. Jednym z gości specjalnych otwarcia sklepu Wawa jest pani detektyw Christine Bleiler, która była konsultantką na planie serialu „Mare of Easttown” i pracowała z Kate Winslet. To ona zamówiła pierwszą kanapkę z limitowanej serii „Mare of Easttown Spicy Cheesesteak”, która będzie teraz serwowana we wszystkich sklepach sieci Wawa.

Podczas otwarcia sklepu obecni byli również przedstawiciele miejscowej policji i straży pożarnej. Sieć Wawa przeznaczyła 100 tysięcy dolarów na wskazane przez nich cele charytatywne. W specjalnym oświadczeniu zaznacza, że jej zamiarem jest świętowanie autentyczności serialu, który przedstawia miejscową kulturę i odporność lokalnej społeczności wspierającej się nawzajem w dobrych i złych czasach. A także zwraca uwagę na bohaterów dnia codziennego, którzy starają się każdego dnia służyć mieszkańcom.

Serial „Mare z Easttown” opowiada historię tytułowej Mare Sheehan (Winslet). To policjantka ze skomplikowanym życiem osobistym, przed którą kolejna wymagająca sprawa w jej karierze. Wciąż poszukująca zaginionej przed rokiem córki swojej przyjaciółki, tym razem musi poprowadzić śledztwo w sprawie śmierci innej młodej dziewczyny. (PAP Life)