Wystawiono na sprzedaż rękopis piosenki „Desolation Row” Boba Dylana

Zajmująca się sprzedażą autografów i innych pamiątek po znanych osobistościach firma Moments in Time przygotowała dla kolekcjonerów nie lada gratkę. Mowa o odręcznie napisanym tekście kultowego utworu „Desolation Row” autorstwa Boba Dylana. Za ten wyjątkowy kawałek historii muzyki przyszły nabywca będzie musiał zapłacić niebagatelną kwotę – cena wywoławcza wynosi 425 tys. dolarów.

Wystawiono na sprzedaż rękopis piosenki „Desolation Row” Boba Dylana
Fot.PAP/EPA

Fani Boba Dylana o zasobnym portfelu mają okazję wejść w posiadanie unikatowego przedmiotu. Po raz pierwszy w historii do sprzedaży trafił odręcznie napisany tekst „Desolation Row” – jednej z najbardziej znanych piosenek legendarnego artysty. Jak donosi serwis „TMZ”, sprzedawcą jest pragnący zachować anonimowość mężczyzna, który od dziecka przyjaźni się z Dylanem. Gwiazdor estrady ponad 20 lat temu miał podarować mu kilka rękopisów tekstów swoich utworów.

„Desolation Row” to dziewiąty i ostatni utwór z szóstego studyjnego albumu Dylana „Highway 61 Revisited” z 1965 roku. Krążek znalazł się na czwartym miejscu w rankingu albumów wszech czasów prestiżowego amerykańskiego magazynu „Rolling Stone”. Należy się spodziewać, że tekst tej piosenki zostanie sprzedany za bajońską sumę. Pamiątki związane z Dylanem wciąż są bowiem w cenie. Dwa lata temu tekst do piosenki „The Times They Are A-Changin” sprzedano na prywatnej aukcji za rekordowe 2,2 mln dolarów. Z kolei w lipcu, z okazji 60. rocznicy powstania innego klasyka Dylana „Blowin’ in the Wind”, na aukcję w Londynie trafił jedyny egzemplarz płyty, na której znalazło się nagranie utworu w nowej aranżacji. Zwycięzca licytacji zapłacił niemal 2 milionów dolarów.

Sam Dylan też wciąż zbija fortunę na swojej twórczości. W grudniu 2020 roku świat obiegła informacja, że artysta sprzedał prawa do ponad 600 utworów firmie Universal Music Publishing Group. Szacuje się, że umowa opiewała na astronomiczną kwotę 300 milionów dolarów. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic