W nagraniu piosenki do nowej komedii z Jane Fondą wzięły udział największe gwiazdy lat 80.

19 stycznia w serwisach streamingowych zadebiutowała piosenka „Gonna Be You”, którą wykonują: Dolly Parton, Belinda Carlisle, Cyndi Lauper, Gloria Estefan i Debbie Harry. Utwór pochodzi ze ścieżki dźwiękowej filmu „80 for Brady”, którego amerykańską premierę zapowiedziano na 3 lutego.

W nagraniu piosenki do nowej komedii z Jane Fondą wzięły udział największe gwiazdy lat 80.
Jane Fonda fot.PAP/EPA/ETIENNE LAURENT

Film będzie komedią sportową opowiadającą o grupie czterech leciwych przyjaciółek, które wyruszają na Super Bowl 2017, czyli finałowy mecz o mistrzostwo w futbolu amerykańskim zawodowej amerykańskiej ligi NFL. Ich celem jest spotkanie swojego idola, rozgrywającego drużyny New England Patriots - Toma Brady'ego. W rolach głównych występują tu: Jane Fonda, Lily Tomlin, Sally Field i Rita Moreno. Pojawia się też oczywiście sam Tom Brady, który w USA ma status supergwiazdy sportu.

Autorką, pogodnej synth-popowej piosenki przewodniej jest amerykańska tekściarka i kompozytorka Diane Warren, znana m.in. ze współpracy z Cher, Ace of Base, Toni Braxton, Celine Dion, Aerosmith, Whitney Houston. Waren w oświadczeniu prasowym stwierdziła, że gdy otrzymała zamówienie na piosenkę do wspomnianego filmu, chciała, by traktowała ona o celebrowaniu głębokiej przyjaźni bohaterek.

„Skoro w tytule jest „80”, wpadłam na szalony pomysł, by zaśpiewały ją kultowe piosenkarki lat 80., które wciąż są niesamowite i takie pozostaną. Żeby tę piosenkę chciało się śpiewać ze swoimi najlepszymi przyjaciółmi” – dodała. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic