Informacje

W listopadzie ukaże się pierwszy pośmiertny album z muzyką Ennio Morricone

Dodano:
W listopadzie ukaże się pierwszy pośmiertny album z muzyką Ennio Morricone

fot.PAP/EPA/CLAUDIO PERI

W lipcu tego roku pożegnaliśmy wybitnego kompozytora muzyki filmowej Ennio Morricone. Reprezentująca go wytwórnia Decca Records razem z włoską wytwórnią CAM Sugar szykują się do wydanie pierwszego pośmiertnego albumu z muzyką mistrza. Na zatytułowanym „Morricone Segreto” albumie znajdzie się siedem niepublikowanych do tej pory utworów.

Premiera płyty „Morricone Segreto”, na której zebrane zostaną utwory skomponowane przez Ennio Morricone pomiędzy końcem lat 60. i początkiem lat 80. ubiegłego wieku, planowana jest na 6 listopada, czyli cztery dni przed 92. urodzinami mistrza. Na płycie znajdą się jego mniej znane kompozycje, stworzone na potrzeby filmów. Wydawcy płyty „Morricone Segreto” obiecują słuchaczom „podróż dźwiękową poprzez tajemnicze głosy, gitarowe fuzzy, zwiewne smyczki, niesamowite syntezatory i nowoczesne groove’y skomponowane przez twórcę, który zawsze wyprzedzał trendy kreując je po swojemu”.

„Pracujemy ze ścieżkami dźwiękowymi kilku filmów, które może nie odniosły sukcesu, ale to nie oznacza, że muzyka do nich nie jest tak samo ważna” – powiedział portalowi „Variety” Filippo Sugar, prezes CAM Sugar. Wspomniał też, że w lipcu jego wytwórnia podpisała kontrakt z Decca Records, w której katalogu znajduje się około 70 soundtracków skomponowanych przez Morricone. Są w nim również utwory innych słynnych włoskich kompozytorów muzyki filmowej: Nino Roty, Luisa Bacalova i Armando Trovajoliego.

„Celem wydania naszej płyty było przyjrzenie się temu, dlaczego Morricone po dziś dzień jest uważany za modnego kompozytora w kręgach muzycznych oddalonych od świata muzyki filmowej. Znalazła się na niej muzyka elektroniczna, hip hop i rock alternatywny. To muzyka do filmów z gatunku giallo, włoskiego kina eksperymentalnego oraz francuskich kryminałów” – mówi odpowiedzialny za dobór kompozycji na płytę Pierpaolo De Sanctis.

Wydanie płyty wspierają najbliżsi kompozytora. „To wspaniałe kompozycje. Należą do bardzo ważnego okresu historycznego, bo lata 70. ubiegłego wieku były jednym, wielkim laboratorium” – powiedział syn kompozytora, dyrygent Andrea Morricone. (PAP Life)

 • 02:20 Maurice Jarre Building The Barn
 • 02:24 Edmund Fetting Nim wstanie dzień
 • 02:27 Keegan DeWitt All The Bright Places I
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 333, Sunday, 25 October 2020
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 3
  Wojciech Kilar
  Ziemia obiecana
  Walc
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic