ON AIR
od 18:00 zaprasza: Natalia Grzeszczyk

W listopadzie do kin trafi zremasterowany zapis słynnego koncertu The Doors

W kwietniu tego roku minęła 50. rocznica wydania „L.A Woman” – szóstego, a zarazem ostatniego albumu kalifornijskiego zespołu, któremu przewodził charyzmatyczny wokalista oraz tekściarz Jim Morrison. Kilka miesięcy po wydaniu płyty grupa zagrała koncert, który do dziś uznawany za „najlepszy z uwiecznionych na taśmie filmowej”. Niebawem fani The Doors będą mogli obejrzeć w kinach odświeżony i wzbogacony o wiele dodatkowych atrakcji zapis tego pamiętnego występu.

W listopadzie do kin trafi zremasterowany zapis słynnego koncertu The Doors
fot. PAP/Jan Dzban

„4 listopada wydarzenie pod tytułem +The Doors: Live At The Bowl '68 Special Edition+ przekształci kina na całym świecie w sale koncertowe, oferujące fanom doświadczenie najbliższego obcowania z Jimem Morrisonem, Johnem Densmorem, Robbym Kriegerem i Rayem Manzarkiem” - ogłosiła właśnie firma dystrybucyjna Trafalgar Releasing. Dystrybutor zaznaczył przy tym, że Densmore i Krieger, czyli dwaj żyjący członkowie grupy The Doors, byli zaangażowani w przygotowanie specjalnej edycji koncertu sprzed półwiecza. Dołożyli do pełnego zapisu koncertu swój obecny występ, a ponadto wspominają dawne dzieje wraz z menedżerem zespołu, Jeffem Jampolem.

Dźwiękowy zapis koncertu został zremasterowany w technologii Dolby Atmos przez Bruce'a Botnicka, inżyniera, który w 1968 roku nagrał występ na żywo w Hollywood Bowl i był współproducentem płyty „L.A. Woman”. Cyfrowo poprawiono też obraz. „Magia, której dokonano, by poprawić jakość obrazu i dźwięku, sprawi, że wszyscy poczują się tak, jakby mieli miejsce w pierwszym rzędzie Hollywood Bowl”, podsumował te zabiegi Robby Krieger.

Kinowe wydanie „The Doors: Live At The Bowl '68 Special Edition” ma być wyświetlane na całym świecie tylko przez jedną noc, 4 listopada 2021 r. Sprzedaż biletów rozpocznie się 21 września na stronie TheDoorsFilm.com. (PAP Life)