ON AIR
od 18:00 Café Classic zaprasza: Dariusz Stańczuk

W każdym z nas jest trochę… dziecka! RMF Classic+ zaprasza do świętowania Dnia Dziecka

Muzyka z najpiękniejszych animacji i filmów familijnych oraz muzyka klasyczna, która oczaruje zarówno tych najmłodszych, jak i nieco starszych melomanów. Na platformie RMF Classic+ w Dzień Dziecka będzie można przenieść się do niezwykłych bajkowych i magicznych światów. Dziennikarze prowadzący audycje w RMF Classic+ Muzyka Filmowa, RMF Classic+ Piosenki Filmowe i RMF Classic+ Muzyka Klasyczna przygotowali specjalne programy. Start punktualnie o godzinie 13.00.

W każdym z nas jest trochę… dziecka! RMF Classic+ zaprasza do świętowania Dnia Dziecka

1 czerwca to szczególny dzień dla najmłodszych. Ale jak dobrze wiemy… w każdym z nas jest trochę dziecka! To dlatego RMF Classic+ przygotowało wyjątkową niespodziankę dla wszystkich małych i dużych melomanów. W Dniu Dziecka w ramach radiowej platformy stacji RMF Classic będzie można przenieść się w bajkowe i magiczne światy dzięki muzyce filmowej z ulubionych animacji i filmów familijnych.

Podczas specjalnych programów w RMF Classic+ Muzyka Filmowa, RMF Classic+ Piosenki Filmowe i RMF Classic+ Muzyka Klasyczna, które rozpoczną się o godzinie 13.00 na www.rmfclassic.pl/plus oraz w aplikacji, słuchaczki i słuchacze będą mieli okazję delektować się najpiękniejszymi utworami, które towarzyszą niezapomnianym historiom z ekranów kin.

RMF Classic+ Piosenka Filmowa zabierze wszystkich w niezwykłą podróż dźwiękowymi ścieżkami z ulubionych animacji. W programie usłyszymy takie hity jak „Can You Feel The Love Tonight” z filmu „Król Lew” w wykonaniu Eltona Johna, „Let It Go” z „Krainy Lodu” w interpretacji Idiny Menzel, czy też „Loyal Brave True” z „Mulan”, którą śpiewa Christina Aguilera. Ponadto w repertuarze „We Don't Talk About Bruno” z najnowszego filmu „Nasze magiczne Encanto” w wykonaniu Stephanie Beatriz oraz niezapomniany temat z „The NeverEnding Story” w wykonaniu Limahla. Na liście nie zabraknie również polskich brzmień, takich jak „Kolorowy wiatr” z „Pocahontas” w interpretacji Edyty Górniak.  Audycję poprowadzi Maciej Borchulski.

Nie tylko piosenki, ale także instrumentalne arcydzieła muzyki filmowej można będzie usłyszeć w ramach Dnia dziecka. W trakcie programu w RMF Classic+ Muzyka Filmowa będzie można przenieść się w świat kung fu razem z utworem „Kung Fu Fighting (Celebration Time)” Carla Douglasa z filmu „Kung Fu Panda 3”. W programie pojawi się również kompozycja „The Incredits” autorstwa Michaela Giacchino z filmu „Iniemamocni”, a także magiczne (i zielone!) dźwięki „Fairytale” autorstwa Harry'ego Gregsona Williamsa i Johna Powella z filmu „Shrek”. Będzie można także… zatańczyć do „Kingdom Dance” Alana Menkena z filmu „Zaplątani” oraz poczuć dreszczyk emocji przy „New Road/McQueen and Sally” Randy'ego Newmana z filmu „Auta”. Na specjalny program zaprosi Marta Kubala.

Jak przystało na Dzień Dziecka także i w RMF Classic+ Muzyka Klasyczna będzie można dobrze się bawić, słuchając kompozycji, które kojarzą się z błogimi chwilami dzieciństwa. Będzie zatem trochę (nie)poważnej muzyki. Bo przecież słuchając „Tańca kurcząt w skorupkach” z „Obrazków z wystawy” Modesta Musorgskiego trudno się nie uśmiechnąć, a przy „Locie trzmiela” Nikołaja Rimskiego-Korsakowa ciężko powstrzymać się od biegania po pokoju – jak „samolocik”, prawda? Z kolei „Uczeń czarnoksiężnika” Paula Dukasa, to propozycja dla małych (i dużych też!) czarodziei, jednak audycja zacznie się od „Marzenia” ze „Scen dziecięcych” Roberta Schumanna, bo właśnie o dziecięcych marzeniach najczęściej zapominamy dorastając. Program poprowadzi Jowita Dziedzic-Golec.

Poczujcie magię muzyki filmowej i przenieście się do świata swoich ulubionych bajek, animacji i filmów familijnych razem z RMF Classic+! Programy rozpoczną się 1 czerwca o godzinie 13.00 i będą trwać aż do 16.00. Powtórka punktualnie o 20.00 oczywiście na www.rmfclassic.pl/plus i w aplikacji z dostępem do RMF Classic+.

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic