W Grecji rozpoczął się letni festiwal teatralny. Wśród artystów Aleksandra Kurzak

Doroczny Athens Epidaurus Festival odbywa się w starożytnych, kamiennych teatrach dwóch wymienionych w nazwie imprezy miast. W tym roku poświęcony jest on Marii Callas i wpisuje się w obchody stulecia urodzin tej wybitnej greckiej sopranistki, która zmarła w 1977 roku, mając 53 lata. Poza światowej sławy śpiewakami operowymi, wystąpią również gwiazdy muzyki rozrywkowej, w tym zespoły: The Waterboys, Kraftwerk i Sigur Ros. Ten trzeci z towarzyszeniem London Contemporary Orchestra.

W Grecji rozpoczął się letni festiwal teatralny. Wśród artystów Aleksandra Kurzak
Warszawa, 15.06.2019. Koncert plenerowy opery "Madame Butterfly". Arcydzieło Giacomo Pucciniego wystawiano dla ponad pięciotysięcznej publiczności na placu Defilad. W rolach głównych operowej historii miłosnej wystąpili Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna. / fot. PAP/Marcin Obara

Festiwal rozpoczął się w czwartek 1 czerwca od wystawienia w Odeonie Heroda Attyka opery „Madame Butterfly” Giacomo Pucciniego w wykonaniu artystów Greckiej Opery Narodowej (przedstawienie zostanie powtórzone w tym miejscu 4, 7 i 10 czerwca. Tytułową rolę otrzymała tu sopranistka Anna Sohn).

Jak można przeczytać w programie, 17 czerwca o 21.00 w tym zjawiskowym miejscu u podnóża Akropolu wystąpi także sławna para operowa: francuski tenor Roberto Alagna i polska sopranistka Aleksandra Kurzak. Występ ten organizuje stowarzyszenie Maria Callas Greek Society.

„Popularni artyści połączą swoje głosy w ariach i duetach uwiecznionych przez wykonanie Marii Callas” – informują organizatorzy festiwalu, dodając, że całkowity dochód z koncertu zostanie przeznaczony na ukończenie ateńskiego Muzeum Marii Callas. Patronat nad koncertem ma także Miasto Ateny oraz greckie Ministerstwo Kultury i Sportu. (PAP Life)

Athens Epidaurus Festival potrwa do 26 sierpnia. Pełny program na stronie: https://aefestival.gr/schedule/?lang=en

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic