„Tyle słońca w całym mieście!”

Wakacyjny Plebiscyt na Filmowy Przebój Lata w RMF Classic ze specjalnym udziałem Natalii Kukulskiej!

„Tyle słońca w całym mieście!”
Fotograf: Karolina Wilczyńska

„Piraci z Karaibów”, „Podróż za jeden uśmiech” czy „Mamma Mia!”? W RMF Classic jak co roku rusza plebiscyt na Filmowy Przebój Lata. Tegoroczna edycja nosi tytuł  „Tyle słońca w całym mieście”  i  swoim udziałem uświetni ją znakomitość polskiej sceny muzycznej - Natalia Kukulska.
Znana wokalistka będzie zachęcać słuchaczy do głosowania na filmowe przeboje, które najmocniej kojarzą się z latem, słońcem i egzotyką.
Natalia Kukulska to jedna z najbardziej utalentowanych i cenionych polskich artystek, sama pisze teksty i współtworzy muzykę. Jest znana ze swojej artystycznej wszechstronności, ceni i słucha także muzyki filmowej. Wykonała w swojej karierze kilka filmowych piosenek, m.in. do popularnej komedii „Och, Karol 2”,  „Zakochani” oraz do bajek: „Herkules”, „Magiczny miecz”, „Trefliki”, „Elena z Avaloru” oraz „Magiczna zima Muminków”, gdzie użyczyła również głosu Mamie Muminka.  
Plebiscyt pod hasłem „Tyle słońca w całym mieście” potrwa od 1 lipca do końca wakacji.  Wielki finał odbędzie się w ostatni wakacyjny weekend,  a wśród głosujących zostaną wtedy rozlosowane wartościowe nagrody.

W letniej ramówce, która startuje 28 czerwca, znajdzie się  wiele interesujących propozycji przygotowanych przez dziennikarzy RMF Classic.  

Znany i lubiany pisarz, piosenkarz i artysta kabaretowy  - Artur Andrus, będzie bawił słuchaczy w cyklu satyrycznych felietonów. Pod hasłem „Informator turystyczny dla tych, którzy są gdzie indziej” –  stworzy przewrotny i jedyny w swoim rodzaju wakacyjny przewodnik.

W konkursie „Państwa. Miasta. Rzeki” przez fascynujące zagadki geograficzne będzie można poznawać Polskę i świat.

Codzienne popołudniowe pasmo „Mapa lata” stanie się wakacyjnym magazynem kulturalnym z informacjami o koncertach, spektaklach, wystawach i pokazach. Będą relacje z najważniejszych festiwali muzycznych i filmowych oraz rekomendacje na co iść do kina i co przeczytać. Program ma służyć jako narzędzie wsparcia dla instytucji kultury, które otwierają się po pandemii.

Wieczorne pasmo „Happy Hour” to z kolei specjalny muzyczny program dedykowany słuchaczom, którzy w danym dniu obchodzą swoje święto. Dedykacje, imiennik i ciekawostki związane z danym dniem dopełni Najpiękniejsza Muzyka Filmowa na Lato.

W weekendy RMF Classic stawia na niezwykle istotną dziś tematykę –  szeroko rozumianą naturę i ekologię (Zielona niedziela, 14-18). Sporo miejsca poświęcone będzie także promocji  polskich atrakcji turystycznych (Wakacyjny Atlas Polski, nd. 10-14). Przebojowo zapowiada się również sobotni wieczór pod hasłem „Sobota z Dreszczykiem”. Pasmo poświęcone będzie jednemu z najchętniej dziś czytanych i oglądanych gatunków  - kryminałom.  Będą opowieści o ich twórcach, ekranizacjach i czarnych charakterach.  

Codziennie wieczorem kolejny sezon wraca lubiana Prognoza Astronomiczna, z której słuchacze dowiedzą się, co można będzie nocą zobaczyć na niebie.

Letnia ramówka RMF Classic to również wiele programów muzycznych z repertuarem przygotowanym specjalnie na tę porę roku.