The Rolling Stones dostanie serię znaczków na 60-lecie działalności

Royal Mail, czyli państwowe przedsiębiorstwo pocztowe Wielkiej Brytanii, poinformowało, że w przyszłym tygodniu zostanie wyemitowana seria 12 znaczków pocztowych poświęconych zespołowi The Rolling Stones. W ten sposób składany jest hołd grupie, która w tym roku świętuje 60-lecie istnienia. To dopiero czwarty zespół w historii, który doczekał się takiego wyróżnienia ze strony Royal Mail.

The Rolling Stones dostanie serię znaczków na 60-lecie działalności
Mick Jagger/fot.HAYOUNG JEON/PAP/EPA

A na znaczkach

Tematem ośmiu znaczków są koncerty The Rolling Stones. Umieszczono na nich zdjęcia z występów, w jakich wzięli udział na przestrzeni kilku dekad — od 1969 r. w londyńskim Hyde Parku do 2019 r. w East Rutherford w USA. Na dwóch znaczkach są wspólne portretowe zdjęcia członków kapeli, a na kolejnych dwóch plakaty z tras koncertowych. Warto podkreślić, że na kilku znaczkach obecny jest zmarły w sierpniu ubiegłego roku perkusista zespołu, Charlie Watts. W projektowaniu wyjątkowej serii Royal Mail brali udział członkowie The Rolling Stones: Mick Jagger, Keith Richards i Ronnie Wood.

Ekskluzywne grono

Stonesi znaleźli się w bardzo elitarnym gronie. Wcześniej na znaczki pocztowe trafiły tylko grupy The Beatles w 2007 r., Pink Floyd w 2016 r. i Queen w 2020 r.

„Niewiele zespołów w historii rocka zdołało zrobić tak bogatą i wszechstronną karierę jak The Rolling Stones. Stworzyli jedne z najbardziej kultowych i inspirujących albumów współczesnej muzyki, dając przełomowe występy na żywo” – stwierdził w komunikacie prasowym David Gold, dyrektor do spraw publicznych w Royal Mail.

Kiedy wypada rocznica?

Znaczki dostępne będą w sprzedaży od czwartku 20 stycznia, ale w przedsprzedaży można je zamawiać od 11 stycznia. Jeśli szukać konkretnej daty, kiedy przypadną 60. urodziny The Rolling Stones, to można wskazać 12 lipca. Wtedy wybije okrągła rocznica scenicznego debiutu zespołu w londyńskim klubie „Marquee”. (PAP Life)