Syn Ryszarda Riedla nowym wokalistą zespołu Dżem

Pod koniec grudnia zespół Dżem poinformował, że rozstaje się ze swoim wieloletnim wokalistą Maciejem Balcarem. Poszukiwania następcy nie trwały długo. W środę 10 grudnia muzycy ogłosili, że dołączy do nich Sebastian Riedel, syn słynnego Ryszarda Riedla, pierwszego frontmana Dżemu.

Syn Ryszarda Riedla nowym wokalistą zespołu Dżem
Sebastian Riedel / fot.PAP/Sławomir Mielnik

"Jest nam niezmiernie miło poinformować, że od 6 kwietnia 2024 r. do zespołu DŻEM jako nowy wokalista dołączy Sebastian Riedel. Nasze drogi przecinały się wielokrotnie, by właśnie teraz połączyć się w jedną, wspólną, muzyczną ścieżkę pełną nowych wyzwań". Taką informację zamieścił w środę wieczorem na swoim profilu na Facebooku zespół Dżem. Wiadomość na ten temat opublikował też w swoich mediach społecznościowych Sebastian Riedel. "Przez trzydzieści lat nieprzerwanej działalności muzycznej byłem blisko twórczości zespołu Dżem, choć jako priorytet stawiałem zawsze własne działania artystyczne. Po nagraniu blisko dziesięciu autorskich płyt i zrealizowaniu wielu muzycznych marzeń wyznaczam sobie nowe wyzwanie. Trzymajcie kciuki i do zobaczenia na koncertach" - napisał wokalista.

Sebastian Riedel urodził się w 1978 roku. W tym czasie jego ojciec, Ryszard Riedel, od pięciu lat był już wokalistą grupy Dżem. Można więc powiedzieć, że dołącza do grona starych dobrych znajomych, w otoczeniu których się wychowywał. Odziedziczony po ojcu talent wokalny i artystyczna atmosfera, w jakiej dorastał sprawiły, że Sebastian zajął się muzyką. W 1993 roku założył zespół Cree, w którym jest wokalistą, gitarzystą i kompozytorem. Z informacji podanych przez wokalistę wynika, że nadal będzie występował w swoim macierzystym zespołem.

O tym, że Dżem rozstaje się ze swoim dotychczasowym wokalistą, zespół poinformował pod koniec grudnia. "W porozumieniu z wokalistą zespołu DŻEM, Maciejem Balcarem, postanowiliśmy wspólnie zakończyć realizację naszego artystycznego działania z dniem 06.04.2024. Wszystkie zaplanowane koncerty zespołu DŻEM w terminie do 06.04.2024 realizowane będą w obecnym składzie. Po tym terminie zespół będzie kontynuował działalność z nowym wokalistą, a Maciek skupi się na swoich solowych projektach" - ogłoszono wtedy na Facebooku.

Maciej Balcar dołączył do grupy Dżem w lutym 2001 roku. Zastąpił wtedy Jacka Dewódzkiego, który śpiewał w tym zespole od 1995 roku. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic