ON AIR
od 10:00 Na porządku dziennym zaprasza: Jadwiga Polus

Śpiewała dla Izraela na Eurowizji, teraz zagra w serialu twórców „Faudy”

Firma Yes Studio, która wyprodukowała takie serialowe hity jak „Fauda” i „Shtisel”, dołączyła do grona producentów ośmioodcinkowego futurystycznego thrillera zatytułowanego „Wonder”. W roli głównej wystąpi w nim izraelska piosenkarka i aktorka Noa Kirel. W ubiegłym roku Kirel reprezentowała swój kraj na Eurowizji, zajmując w konkursie trzecie miejsce.

Śpiewała dla Izraela na Eurowizji, teraz zagra w serialu twórców „Faudy”
Noa Kirel PAP

Akcja serialu „Wonder” rozgrywać się będzie w niedalekiej przyszłości. Kiedy 17-letnia dziewczyna o imieniu Noya ginie w wypadku samochodowym, jego okoliczności badają ojciec dziewczyny, emerytowany żołnierz Avner, oraz jej najlepsza przyjaciółka, internetowa influencerka Daria. Wkrótce odkrywają, że Noya prowadziła sekretne, wirtualne życie. Wraz z innymi nastolatkami zaangażowana była w rozwijający się świat tworzony przez tytułową aplikację. Avner i Darią zaczynają odkrywać szokujące fakty stojące za nocnym wypadkiem, w którym zginęła Noya.

Zdaniem cytowanej przez portal Variety, Sharon Levy z Yes Studios, serial „Wonder” jest zupełną nowością w katalogu tej firmy. „Chcieliśmy zaoferować kupcom coś innego. To futurystyczny, ale osadzony w rzeczywistości thriller, który – mamy taką nadzieję – okaże się szczególnie popularny wśród nastolatków, szukających czegoś innego. (...) Będzie to idealny serial do tego, by dotrzeć nie tylko do światowej publiczności, ale i uzależnionego od telefonów pokolenia, które często traci kontakt ze światem rzeczywistym” – przekonuje.

Premiera serialu „Wonder” zaplanowana została jeszcze w tym roku. Będzie go można zobaczyć m.in. na platformie streamingowej Yes TV. Jednak dołączenie do projektu Yes Studios wskazuje na to, że produkcja najprawdopodobniej trafi też na jedną z ogólnodostępnych światowych platform. Seriale „Fauda” i „Shtisel” można było oglądać na Netfliksie.

W jednej z głównych ról w "Wonder" wystąpi 23-letnia Noa Kirel. W ubiegłym roku piosenką "Unicorn" zajęła ona trzecie miejsce na Konkursie Piosenki Eurowizji. Kirel jest czterokrotną laureatką Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego izraelskiego wykonawcy (2017–2018, 2020–2021). (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic