Informacje

Selena Gomez i Jennifer Lopez zaśpiewają na rzecz sprawiedliwego podziału szczepionek

Dodano:
Selena Gomez i Jennifer Lopez zaśpiewają na rzecz sprawiedliwego podziału szczepionek

fot.PAP/EPA

Gwiazdy popu i rocka wystąpią 8 maja 2021 roku na specjalnym koncercie transmitowanym na żywo „VAX LIVE: The Concert to Reunite the World”. Wydarzenie zostało zorganizowane, by zaapelować do najpotężniejszych światowych przywódców i organizacji o równomierną dystrybucję szczepionek przeciwko COVID-19, również do krajów najbiedniejszych.

Gospodynią tego wieczoru będzie Selena Gomez, a oprócz niej na scenie wystąpią także Jennifer Lopez, wokalista zespołu Pearl Jam Eddie Vedder, zespół Foo Fighters, piosenkarz J Balvin i H.E.R. „To dla mnie zaszczyt, że mogę poprowadzić „Vax Live: The Concert to Reunite the World. To historyczny moment, w którym możemy zachęcić ludzi na całym świecie do przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19, gdy tylko stanie się ona dla nich dostępna, wezwać światowych przywódców do sprawiedliwego podziału dawek szczepionki i zebrać ludzi razem na koncercie w sposób, który nie był możliwy w ciągu ostatniego roku. Nie mogę się doczekać, by być jego częścią” – stwierdziła w oficjalnym komunikacie Selena Gomez.

„VAX LIVE: The Concert to Reunite the World" jest organizowany w ramach kampanii „Global Citizen's Recovery Plan for the World”, której celem jest jak najszybsze zakończenie pandemii i pomoc ludziom w powrocie do zdrowia. Wydarzenie wsparło wiele organizacji i przywódców politycznych, w tym Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Podczas specjalnego przemówienia w czasie tego wieczoru przedstawiciele Global Citizen będą namawiali darczyńców i światowe korporacje do przekazania datków na zaszczepienie ponad 27 milionów pracowników medycznych, którzy walczą z pandemią w najuboższych krajach.

Koncert odbędzie się na stadionie SoFi w Los Angeles bez udziału publiczności i będzie nadawany na żywo 8 maja 2021 roku od godziny 20:00 czasu ET (od godziny 24:00 w Polsce) w stacjach telewizyjnych ABC, CBS, FOX, na platformach internetowych YouTube i iHeart oraz w aplikacji iHeartRadio. Na Youtube będzie dostępna rozszerzona 90-minutowa wersja koncertu, w której dodatkowo wystąpią koreański boys band NCT 127 i youtuberzy Daniel El Travieso, Kati Morton i Shoot for Love. (PAP Life)

 • 09:12 Will Ferrell & Molly Sandén Husavik
 • 09:15 Michel Legrand Theme from Summer of '42
 • 09:20 Vangelis Across the Mountains
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 357, Sunday, 9 May 2021
 • 1
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 2
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 3
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic