ON AIR
od 07:00 Śniadanie Mistrzów zaprasza: Łukasz Wojtusik

Robbie Williams ma problem ze sprzedażą domu. Wszystko przez duchy

Robbie Williams od dłuższego czasu nie może znaleźć kupca na swoją wiejską posiadłość w południowej Anglii. Nieruchomość została wystawiona znacznie poniżej swojej wartości, mimo to nadal nikt nie chce jej kupić. Powód jest całkiem zaskakujący. Podobno dom ma być nawiedzony. Tak stwierdził sam Robbie Williams.

Robbie Williams ma problem ze sprzedażą domu. Wszystko przez duchy
Robbie Williams/fot. David Parry/PAP/PA

Dom marzeń

Gwiazdor muzyki pop sprzedaje wiejską posiadłość Compton Bassett House. Znajduje się w Wiltshire. Robbie Williams kupił ją w 2009 roku. Wcześniej właścicielem nieruchomości był znany architekt Norman Foster. Cena za efektowny, odnowiony dom z siedmioma sypialniami, otoczony ogromnym 72-akrowym ogrodem jest bardzo okazyjna. Choć jego rynkowa wartość to ponad 8 milionów funtów, piosenkarz wystawił ją za 7 milionów. Dom ma wiele udogodnień, między innymi kryty 70-metrowy basen, boisko do piłki nożnej, kort do tenisa, domowe spa i lądowisko dla helikopterów. Mimo tych luksusów i zaniżonej ceny Robbie Williams nie może znaleźć kupca.

Opowieść piosenkarza

Problemem mogą być… duchy. 47-letni piosenkarz, zanim wyprowadził się do Szwajcarii, mieszkał w Wiltshire z żoną Aydą Field i czwórką dzieci: 9-letnią Theodorą, 7-letnim Charltonem, 3-letnią Colette i 2-letnią Beau. W zeszłym roku w czasie jednego z live’ów na Instagramie powiedział, że dom, którego część powstała w XVII wieku, „przyprawia go o ciarki” i że jego najstarsza córka bała się spać w jednym z pokojów. „Powiedziałem jej: „Lubisz tę sypialnię? Podoba ci się ten dom?” A ona wyszeptała: „Ten pokój mnie przeraża”. Powiedziałem: „OK, mnie też przeraża. Nie musisz już tam spać” – opowiadał Williams. A potem dodał: „Jeśli w jakimś miejscu pojawił się wielki smutek, czyjś ogromny ból lub tragedia, myślę, że to może wsiąknąć w ściany i pozostawić tam esencję, która pozostaje przez bardzo, bardzo długi czas”.

Stracił pieniądze?

Dzieląc się tą opowieścią, piosenkarz zapewne nie przypuszczał, że może mu to utrudnić sprzedaż domu. Jak widać, w Internecie nic nie ginie i teraz o posiadłości gwiazdora nikt już nie pisze inaczej jak tylko „nawiedzony dom”. Agent nieruchomości, który sprzedaje Compton Bassett House, namawia Williamsa do kolejnego obniżenia ceny i wystawienia domu za 6,75 miliona funtów. Pytanie tylko, czy ta cena skusi niewierzących w duchy? (PAP Life)