Radiohead. Nowy zespół założony przez muzyków wydał singiel. Ogłoszono daty koncertów

The Smile to angielski zespół rockowy utworzony niedawno przez członków Radiohead, Thoma Yorke'a i Jonny'ego Greenwooda, oraz perkusistę jazzowej grupy Sons of Kemet Toma Skinnera. Współpracuje z nimi producent Radiohead Nigel Godrich. Trio wydało właśnie swój pierwszy singiel.

Radiohead. Nowy zespół założony przez muzyków wydał singiel. Ogłoszono daty koncertów
Radiohead - Thom Yorke, fot. Adam Warżawa/PAP

Koncert on-line

Muzycy po raz pierwszy zagrali w tym składzie podczas wydarzenia on-line „Live at Worthy Farm”, wyprodukowanego przez Glastonbury Festival 22 maja 2021 roku. Wykonali wówczas osiem piosenek, w tym nową wersję nigdy nieopublikowanego utworu Radiohead „Skating on the Surface”.
Wtedy wydawało się, że to jednorazowe przedsięwzięcie, jednak we wrześniu 2021 roku, w wywiadzie dla NME Greenwood zapowiedział, że The Smile nagrywa debiutancki album i muzycy wciąż zastanawiają się, co na nim umieścić, choć jest już… „prawie skończony”. W tymże wywiadzie artysta wyjaśnił, że The Smile to typowy twór pandemii. On i Yorke stworzyli ten projekt podczas lockdownu w Wielkiej Brytanii, gdy zawieszono wszystkie koncerty. „Chcieliśmy po prostu dokończyć kilka wspólnych piosenek” - stwierdził.

Nowa płyta

Kiedy ukaże się ta płyta, jeszcze nie wiadomo. Jest już jednak jej zapowiedź. „Mała aktualizacja. Album Smile jest na etapie układania kolejności utworów (istnieje 6227020800 możliwych rozwiązań)” - można przeczytać na Twitterze The Smile. Wpis ten pojawił się 5 stycznia, razem z informacją, że na platformach streamingowych jest już dostępny pierwszy singiel z tego albumu zatytułowany „You Will Never Work in Television Again”.

Ogłoszono koncerty

Muzycy ogłosili też, że 29 i 30 stycznia w Londynie zagrają w Magazine London trzy koncerty, które będą transmitowane na żywo w Internecie. Bilety można kupować za pośrednictwem strony Thesmiletheband.com od piątku 7 stycznia. The Smile występuje w składzie: Jonny Greenwood (gitara, bas, instrumenty klawiszowe), Tom Skinner (perkusja, instrumenty perkusyjne, klawisze, chórki), Thom Yorke (wokal, bas, gitara, instrumenty klawiszowe). (PAP Life)