Pożegnalne tournée Eltona Johna jest najbardziej dochodową trasą koncertową wszech czasów

Choć trasa „Farewell Yellow Brick Road” zakończy się dopiero za kilka miesięcy, to już przyniosła zyski, jakich nie miał dotąd żaden artysta. Jak wynika z danych przekazanych przez Billboard Boxscore, na 278 koncertach, jakie Elton John zagrał dotąd w ramach tego tournée, gwiazdor zarobił rekordowe 817,9 mln dolarów.

Pożegnalne tournée Eltona Johna jest najbardziej dochodową trasą koncertową wszech czasów
Elton John /fot.PAP/. EPA/BONNIE CASH

Dotychczasowy najbardziej dochodowa trasą koncertową mógł się pochwalić Ed Sheeran, który na tournée „Divide Tour” zarobił ponad 776 mln dolarów. Elton John pobił jego rekord z nawiązką, a nie powiedział jeszcze przecież ostatniego słowa. Do zakończenia trasy „Farewell Yellow Brick Road” pozostało jeszcze kilka miesięcy, więc zyski twórcy hitu „I’m still standing” jeszcze wzrosną.

Wiadomo, że jednym z ważniejszych koncertów, które czekają jeszcze muzyka, będzie występ na głównej scenie podczas festiwalu Glastonbury. John pojawi się ostatniego dnia imprezy, czyli 25 czerwca. Koncert będzie o tyle wyjątkowy, że gwiazdor pożegna się tam z rodzimą publicznością. „Jestem podekscytowany tym, że będę gwiazdą sceny Pyramid na Glastonbury 2023 i będę częścią największego festiwalu na świecie. Dziękuję Emily Eavis, że mogę tam zagrać mój ostatni koncert w Wielkiej Brytanii. Ale będą emocje” – napisał John w grudniu na swoim Instagramie.

Według informacji zamieszczonej na oficjalnej stronie muzyka, trasa „Farewell Yellow Brick Road” zakończy się 8 lipca w Sztokholmie. Tam Elton John na dobre pożegna się ze sceną. Rezygnacja z występów na żywo nie oznacza jednak końca kariery. „Nadszedł ten moment. Nie żegnam się z muzyką, ale jeśli chodzi o koncertowanie i podróżowanie po świecie, nie chcę już tego robić. Robiłem to odkąd skończyłem 17 lat” – wyjaśnił gwiazdor w 2018 roku, gdy zapowiadał swoje pożegnalne tournée. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic