Powstanie musicalowa wersja słynnego serialu z Marcinem Dorocińskim

Oparty na motywach powieści Waltera Tevisa serial „Gambit królowej” z Anyą Taylor-Joy w roli głównej to jeden z największych hitów platformy streamingowej Netflix. Teraz opowieść o zdolnej szachistce z problemami doczeka się wersji musicalowej. Nie należy się jednak spodziewać, by swoje role z serialu powtórzyli w nim Taylor-Joy i Marcin Dorociński.

 Powstanie musicalowa wersja słynnego serialu z Marcinem Dorocińskim
Anya Taylor-Joy / fot. NEIL HALL / PAP/EPA

Jak informuje portal „Deadline”, projekt stworzenia musicalu na podstawie książki i serialu „Gambit królowej” ogłosiły aktorka Adrienne Warren i producentka Mara Isaacs. Szczegóły przedsięwzięcia są owiane tajemnicą. Wiadomo jednak, że autorką scenariusza musicalu będzie Eboni Booth, reżyserią zajmie się Whitney White, a piosenki skomponuje nominowana do Oscara piosenkarka i kompozytorka Mitski. „Zanim pojawił się pomysł stworzenia musicalu, byłam ogromną fanką serialu Gambit królowej. A jeszcze większą fanką książki, na podstawie której powstał. Byłam więc zdeterminowana, by dołączyć do tego projektu. Gdy spotkałam Eboni i Whitney, mój entuzjazm wzrósł dziesięciokrotnie. Uznałam, że muszę być częścią tego projektu. Jestem podekscytowana możliwością pracy z tymi wspaniałymi kreatywnymi kobietami. Każda z nich zbudowała do tej pory unikalny i piękny repertuar” – wyznała Mitski.

„Książka i serial Gambit królowej to całkowicie oryginalna historia o tęsknocie za wspólnotą i próbach znalezienia własnej drogi w życiu bez względu na przeszkody. Cieszę się na eksplorację tego świata w towarzystwie tak niesamowitych talentów. Musicale to jedna z moich pierwszych miłości i czuję się szczęściarą mogąc podjąć wyzwanie przeniesienia na scenę inspirującej podróży Beth Harmon” – stwierdziła z kolei Eboni Booth. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic