Oskar Cyms i Carla Fernandes nagrali piosenkę promującą “Akademię Pana Kleksa”. Premiera 5 stycznia

W najbliższy piątek 5 stycznia w kinach zadebiutuje nowa ekranizacja “Akademii Pana Kleksa” w reżyserii Macieja Kawulskiego. Tego samego dnia swoją premierę będzie miał trzeci promujący produkcję singiel. Tym razem w muzyczną podróż “Do gwiazd” zabierają widzów i słuchaczy Oskar Cyms i Carla Fernandes.

Oskar Cyms i Carla Fernandes nagrali piosenkę promującą “Akademię Pana Kleksa”. Premiera 5 stycznia
Oskar Cyms / fot. PAP/Zbigniew Meissner

Po nastrojowym utworze sanah “Jestem twoją bajką” i piosence “Całkiem nowa bajka”, którą nagrała plejada znamienitych polskich artystów (Mrozu, Artur Rojek, Kasia Sochacka, Bedoes 2115, Sokół, Ralph Kaminski, Igo i Brodka) przyszła kolej na premierą kolejnego singla promującego nową ekranizację “Akademii Pana Kleksa”. To utwór zatytułowany “Do gwiazd”, który nagrali zwycięzca 18. edycji show „Twoja twarz brzmi znajomo” Oskar Cyms i znana z programu “The Voice Kids” Carla Fernandes.

Muzyczna niespodzianka, którą właśnie zapowiedziano na oficjalnym profilu “Akademii Pana Kleksa” na Instagramie, najwyraźniej okazała się trafiona. Choć komentujący nie kryją zaskoczenia tym duetem, już po krótkiej zajawce piosenki nie mają wątpliwości, że ta powtórzy sukces dwóch poprzednich singli. A te przypadły fanom do gustu. Piosenka sanah ma ponad 3,5 mln odsłon na platformie YouTube, a “Całkiem nowa bajka” odtwarzana była już ponad 9,2 mln razy. O tym czy trzeci singiel powtórzy te wyniki przekonamy się już niebawem, bo utwór “Do gwiazd” zadebiutuje już 5 stycznia.

Tego samego dnia swoją premierą będzie miała wyczekiwana, nowa ekranizacji książki dla dzieci autorstwa Jana Brzechwy. W nowej odsłonie filmu w postać Ambrożego Kleksa wcielił się Tomasz Kot, którego na swojego następcę wybrał sam Piotr Fronczewski. Ten legendarny aktor także pojawi się w nowej ekranizacji, tym razem w roli Doktora Paj-Chi-Wo. To nie jedyna zmiana, której dokonali twórcy nowego Pana Kleksa. Na ekranie zabraknie Adasia Niezgódki, jego miejsce zajęła Ada Niezgódka, którą zagrała Antonina Litwiniak.

Wiele wskazuje na to, że film w reżyserii Macieja Kawulskiego, będzie jednym z kinowych hitów tego roku. Zwiastują to już wyniki seansów przedpremierowych. Na pokazach przedpremierowych film obejrzało już ponad 437 tys. widzów. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic