Nie żyje kompozytor Nicholas Lloyd Webber, syn legendy musicalu Andrew Lloyda Webbera

W sobotę 25 marca, po trwającej 18 miesięcy walce z rakiem żołądka, zmarł kompozytor i producent muzyczny Nicholas Lloyd Webber. Najstarszy syn słynnego twórcy głośnych musicali Andrew Lloyda Webbera miał zaledwie 43 lata.

Nie żyje kompozytor Nicholas Lloyd Webber, syn legendy musicalu Andrew Lloyda Webbera
zdjęcie ilustracyjne/Pixabay

O śmierci Nicholasa Lloyda Webbera poinformował w specjalnym oświadczeniu jego ojciec. „Cała jego rodzina jest teraz razem i wszyscy czujemy się totalnie osamotnieni” - napisał Andrew Lloyd Webber cytowany przez agencję AP.

Nicholas Lloyd Webber był najstarszym synem twórcy muzyki do musicalu „Upiór w operze”, a także kontynuatorem rodzinnych tradycji artystycznych. Zasłynął teatralną i symfoniczną wersją „Małego Księcia” opartą na książce Antoine'a de Saint-Exupéry'ego i zatytułowaną „Love, Lies and Records”. Zajmował się nie tylko komponowaniem, był też producentem muzycznym.

Z wyniszczającą chorobą zmagał się od prawie dwóch lat. Na początku tego tygodnia trafił do hospicjum, o czym poinformował na Instagramie jego ojciec. Pisząc o tym miał nadzieję, że syn „ma już za sobą najgorszy pierwszy atak zapalenia płuc, który w połączeniu z rakiem jest po prostu upiorny”. By czuwać przy synu, Andrew Lloyd Webber zrezygnował z udziału w premierze swojego najnowszego musicalu „Bad Cinderella”, która odbyła się w miniony czwartek na Broadwayu. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic