ON AIR
od 10:00 RMF Classic na szczytach zaprasza: Dariusz Stańczuk

„Najpiękniejsza Muzyka na Święta” w RMF Classic już od 1 grudnia!

RMF Classic jak co roku w grudniu zmienia profil muzyczny i przez cały dzień grać będzie największe przeboje związane z okresem Bożego Narodzenia. Termin startu akcji „Najpiękniejsza Muzyka na Święta” w tym roku wybrali słuchacze.

„Najpiękniejsza Muzyka na Święta” w RMF Classic już od 1 grudnia!

To już 10. edycja akcji, która od lat niezmiennie cieszy się wielką popularnością wśród słuchaczy.

„W tym roku „Najpiękniejszą Muzykę na Święta” rozpoczynamy wcześniej, bo decyzję, od kiedy na antenie pojawiać się będą  świąteczne przeboje oddaliśmy w ręce słuchaczy. To oni w internetowym głosowaniu wybrali datę 1 grudnia” – mówi Paweł Pawlik, Dyrektor Programowy RMF Classic.

Na antenie RMF Classic zabrzmią klasyczne, gwiazdkowe standardy sprzed lat, ale w świąteczny nastrój wprowadzi słuchaczy także cała plejada najbardziej popularnych artystów naszych czasów: Céline Dion, Michael Bublé, Robbie Williams, John Legend, Kylie Minogue , Bryan Adams czy Paul McCartney. Nie zabraknie znakomitych polskich artystów, takich jak: Kayah, Grzegorz Markowski. Czerwone Gitary czy Skaldowie.

Atrakcją będzie, że wśród piosenek z dzwoneczkami pojawi się świąteczny utwór napisany specjalnie  dla RMF Classic przez Artura Andrusa, w wykonaniu samego autora i zespołu RMF Classic. A w Wigilię i podczas Świąt Bożego Narodzenia na antenie jak co roku zabrzmią również tradycyjne, polskie kolędy.

Powraca też muzyczna zabawa dla słuchaczy, czyli Plebiscyt na Świąteczny Przebój Wszech Czasów. Słuchacze wybiorą swoje ulubione gwiazdkowe piosenki w internetowym głosowaniu, a finału można będzie wysłuchać na antenie RMF Classic 26 grudnia.