Na zaproszenie Muzeum Powstania Warszawskiego zespół Sorry Boys upamiętnił 79. rocznicę Powstania Warszawskiego

Artyści przygotowali materiał na płytę, wystąpili także na koncercie w Parku Wolności przy Muzeum. Album "Moje serce w Warszawie" zawiera osiem autorskich kompozycji z tekstami Beli Komoszyńskiej, Miuosha, Zuzanny Ginczanki, Pabla Nerudy, a także cover piosenki Czesława Niemena „Sen o Warszawie”. Natalii Grzeszczyk o płycie opowiadała Bela Komoszyńska.

Na zaproszenie Muzeum Powstania Warszawskiego zespół Sorry Boys upamiętnił 79. rocznicę Powstania Warszawskiego

posłuchaj Bela Komoszyńska opowiada o płycie "Moje serce w Warszawie"

Jest to podróż przez lato 1944 roku, historię miłości młodych warszawiaków, nadziei, która towarzyszyła Powstańcom w początkowej fazie Powstania, aż po śmierć, stratę i ucieczkę w marzenia. Unosimy się w niebo nad Warszawą, oglądamy historię jak przez sen. Bohaterką płyty jest też sama Warszawa, pięknie personifikowana w utworze „Miasto Warszawa” – erotyku napisanym przez chilijskiego poetę i noblistę, Pabla Nerudę.

Utwór „Jan” to z kolei zaśpiewana treść autentycznego listu Powstańca Jana Kluczewskiego – dziadka członka zespołu Sorry Boys, Piotra Blaka. Jan Kluczewski „Krawczyk” był żołnierzem kompanii „Koszta”. Wraz z kuzynami swojej żony Danki – Jackiem i Witkiem Gosławskimi – zginął 6 września 1944 roku podczas bombardowania kamienicy przy ul. Moniuszki 7. Jan miał wówczas 24 lata. Na początku i końcu utworu można usłyszeć słowa Danki o jej zmarłym mężu i o czasie Powstania, które nagrała kilka lat przed swoją śmiercią. Dożyła 97 lat.

Za produkcję muzyczną albumu odpowiadał Jan Biedziak. Gościnnie na albumie wystąpili: Robert Gawliński, Natalia Szroeder, Dawid Tyszkowski i Jan Biedziak. Za oprawę graficzną odpowiada Ola Bodnaruś.

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic