Informacje

Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie będzie ponownie otwarte dla zwiedzających od 15 lipca w nowej odsłonie

Dodano:
Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie będzie ponownie otwarte dla zwiedzających od 15 lipca w nowej odsłonie

fot.PAP/Radek Pietruszka

Tego dnia po raz pierwszy będzie można skorzystać z nowych wersji prezentacji na ekspozycji stałej. Zostały one przygotowane w nowej szacie graficznej, posiadają nieprezentowaną do tej pory ikonografię oraz zaktualizowane i rozbudowane teksty. Multimedia będą dostępne w dwóch językach: polskim i angielskim.

Specjalnie dla zwiedzających przygotowaliśmy także „strefę słuchania” w sali koncertowej, w której będzie można wysłuchać nagrań z występów pianistów z Konkursów Chopinowskich. W „strefie słuchania” będą zapewnione odstępy i limity słuchaczy zgodne z przepisami sanitarnymi dla sal koncertowych.

Rekomendujemy zakup biletów do Muzeum drogą online na stronie: www.bilety.nifc.pl. W trosce o bezpieczeństwo gości i pracowników oraz w celu zachowania niezbędnych wymogów sanitarnych zostały wprowadzone m.in. zmiany w funkcjonowaniu Muzeum:

- godziny otwarcia: 11.00-19.00, kasy będą czynne do 18.15;

- ograniczenie liczby zwiedzających do 60 osób na godzinę;

- obowiązkowa dezynfekcja rąk przed wejściem do Muzeum, konieczność użycia nitrylowych rękawiczek i maseczek przez gości podczas zwiedzania (prosimy o ich przynoszenie);

- nagrania z Sali Kompozytor będą udostępnione poprzez QR kody, w celu słuchania należy korzystać z własnych urządzeń mobilnych i słuchawek.

Dziękujemy za wyrozumiałość dla obowiązujących ograniczeń i zachęcamy również do uczestniczenia w wydarzeniach Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina realizowanych on-line, w tym szczególnie w weekendowych transmisjach recitali fortepianowych z Domu Urodzenia Fryderyka Chopina dostępnych na kanale YouTube i w mediach społecznościowych.

Źródło informacji: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina

 • 21:48 Georg Friedrich Haendel Eternal Source of Light Divine
 • 21:55 Nick Drake Day Is Done
 • 21:58 Steven Price Katrina
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 328, Sunday, 20 September 2020
 • 1
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 2
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 3
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic