Muzeum Boba Dylana ustanowiło stypendium dla twórców piosenek. Mogą się o nie starać także Polacy

Otwarte w ubiegłym roku w Tulsie w stanie Oklahoma Bob Dylan Center postanowiło utworzyć fundusz stypendialny dla autorów piosenek. Placówka przeznaczy jednorazowo po 40 tys. dolarów dla dwóch osób. Kandydaci z całego świata mogą się zgłaszać do 18 października.

Muzeum Boba Dylana ustanowiło stypendium dla twórców piosenek. Mogą się o nie starać także Polacy
Bob Dylan / fot.PAP/EPA

Stypendium zostało ustanowione we współpracy z Universal Music Publishing Group, czyli amerykańskim wydawnictwem muzycznym, które jest częścią Universal Music Group. Zgłoszone utwory będą oceniać m.in. raper Nas, wokalista i kompozytor John Mellencamp oraz piosenkarki Juliette Armanet, Patty Griffin i Carla Morrison. Laureaci będą mogli korzystać z Archiwum Boba Dylana (The Bob Dylan Archive), mentoringu, zwrotu kosztu przelotu i dokonania nagrań w Church Studio Leona Russella w Tulsie.

Autorzy piosenek mogą przesyłać zgłoszenia do 18 października tego roku. Z treści formularza zamieszczonego na stronie Bob Dylan Center wynika, że oferta przeznaczona jest dla artystów z całego świata. Należy odpowiedzieć m.in. na pytanie: „Jeśli otrzymasz stypendium Bob Dylan Center Songwriter Fellowship, to jak zamierzasz wykorzystać tę szansę dla swojej kariery?” Ci, którzy dostaną stypendium, będą mogli z niego korzystać od maja 2024 roku do kwietnia 2025 roku. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic