Lider grupy Coldplay jest poważnie chory. Zespół przekłada koncerty

Management brytyjskiego zespołu Coldplay poinformował w mediach społecznościowych, że lider tej formacji, Chris Martin, zapadł na „poważna infekcję płuc”, pozostaje pod ścisłym nadzorem lekarza i musi odpoczywać przez co najmniej trzy tygodnie. W związku z chorobą wokalisty zespół odwołał najbliższe koncerty..

Lider grupy Coldplay jest poważnie chory. Zespół przekłada koncerty
Fot.PAP/EPA

Coldplay aktualnie koncertuje w Ameryce Południowej w ramach światowej trasy „Music Of The Spheres”, która promuje dziewiąty album zespołu. Ostatni występ miał miejsce 24 września w Chile. 11 października Coldplay miał zagrać w Brazylii. Wiadomo już, że z powodu choroby wokalisty tego koncertu nie będzie. „Zostaliśmy zmuszeni do przełożenia naszych nadchodzących koncertów w Rio de Janeiro i Sao Paulo na początek 2023 roku” - napisano w oświadczeniu wydanym przez management brytyjskiej grupy. W dalszej części pisma podano, że powodem jest choroba Martina i wspomniane zalecenia medyczne.

Nie wiadomo, na co zachorował wokalista Coldplay ani jaki poważna jest ta dolegliwość. W informacji napisano jedynie: „Jesteśmy optymistami, że Chris wróci do dobrego zdrowia po zaordynowanej mu przerwie medycznej i czekamy na wznowienie trasy tak szybko, jak to możliwe”.W przyszłym roku Coldplay ma koncertować także w Europie, m.in. w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Włochach, Szwajcarii, Danii, Szwecji i Holandii. (PAP Life)

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic