Informacje

Lana Del Rey zapowiedziała, że w tym miesiącu ukaże się płyta z jej wierszami

Dodano:
Lana Del Rey zapowiedziała, że w tym miesiącu ukaże się płyta z jej wierszami

fot. PAP/EPA

Artystka za pośrednictwem mediów społecznościowych potwierdziła, że zapowiadany od kilku miesięcy zbiór wierszy, pt. „Violet Bent Backwards Over The Grass”, wyjdzie 28 lipca. Pierwsza edycja projektu zostanie udostępniona w formie audiobooka.

Zaznaczyła, że o oprawę muzyczną projektu zadbał jej bliski współpracownik Jack Antonoff. Wiersze zostaną wydane także w formie klasycznego, papierowego tomiku, ale na pozycję, która ma mieć 112 stron, poczekamy do 29 września.

„Niektóre wiersze przyszły do mnie w całości, a nad innymi pracowałam starannie dobierając każde słowo, by były idealne”, oświadczyła. I jakby spodziewając się krytyki, dodała: „Są eklektyczne, uczciwe i nie próbują być niczym innym niż są. Dlatego jestem z nich dumna”.

Poezję można będzie kupić za dolara (wcześniej artystka argumentowała, że jej myśli nie da się wycenić), z czego 50 centów zasili organizacje wspierające północnoamerykańskich Indian. „Niezależnie od tego, czy chodzi o respektowanie ich praw, czy o to, by zachowali własną, dziewiczą ziemię ”. Dodaje, że to jej osobiste „zadośćuczynienie” i „działanie naprawcze” oraz hołd dla kraju, który bardzo kocha.

Gdyby ktoś chciał się dowiedzieć więcej o problemach Indian, piosenkarka odsyła do strony Navajowaterproject.org i uświadamia, że: „1 na 3 Navajo wciąż nie ma umywalki ani toalety. Oznacza to, że 1/3 rodzin Navajo codziennie przywozi wodę do domu. Dostęp do bieżącej wody stał się ważniejszy niż kiedykolwiek podczas kryzysu COVID-19. W maju wskaźnik zakażeń w narodzie Navajo wyniósł około 2500 na 100 tys. mieszkańców – był wyższy, niż Nowym Jorku (…)”.

Na temat nowej płyty „śpiewanej”, która miała się ukazać w tym roku, na razie ani słowa. (PAP Life)

 • 14:02 Franz von Suppe Lekka Kawaleria (Uwertura)
 • 14:10 Reinhold Heil, Tom Tykwer, Johnny Klimek Cloud Atlas End Title
 • 14:13 Taron Egerton, Elton John Your Song
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 325, Sunday, 28 June 2020
 • 1
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Hans Zimmer / Lisa Gerrard
  Gladiator
  Now We Are Free
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic