Informacje

Lana Del Rey nagrała piosenkę Sublime

Dodano:
Lana Del Rey nagrała piosenkę Sublime

fot.PAP/EPA

Lana Del Rey udostępniła w sieci swoją wersję utworu "Doin Time" amerykańskiej grupy Sublime. Fani wciąż czekają na datę wydania nowej płyty piosenkarki. Latem artystka ponownie wystąpi w Polsce, jako gwiazda Opener Festival.

Lana Del Rey udostępniła w sieci swoją wersję utworu "Doin Time" grupy Sublime. Założony w 1988 w Long Beach w Kalifornii zespół okres największej popularności przeżywał w latach 90. W skład grupy od momentu powstania aż do rozwiązania wchodzili: Bradley Nowell (wokal i gitara), Eric Wilson (gitara basowa) i Bud Gaugh (perkusja). W 1996 roku Nowell zmarł w wyniku przedawkowania heroiny, a po jego śmierci zespół został rozwiązany.

Fani wciąż czekają na nowy album Lany Del Rey. Piosenkarka zaprezentowała już w serwisach streamingowych nagrania promujące album - "Mariners Apartment Complex" i "Venice Bitch".

Lana Del Rey naprawdę nazywa się Elizabeth Woolridge Grant, a jej pseudonim powstał z połączenia imienia aktorki z lat 50. i 60. Lany Turner oraz nazwy... samochodu - Forda Del Rey.

Głos Lany został sklasyfikowany jako kontralt, a jej twórczość to utwory utrzymane w konwencji indierocka.

O piosenkarce stało się głośno w 2011 roku za sprawą singla "Video Games". Miliony fanów szybko pokochały nową, choć zakochaną w stylu retro dziewczynę. W muzyce Lany niezwykle istotny jest klimat, przywodzący na myśl popkulturę lat 50., 60., stare Hollywood, elegancję i glamour. Kluczem do sukcesu okazało się wymieszanie ich ze współczesnymi elementami: hip hopem, samplami, a przede wszystkim siłą mediów społecznościowych.

Z kolei płyta "Born to Die" stała się kasowym hitem i sprawiła, że spełniło się marzenie artystki: stała się sławna, o czym ponoć marzyła "od zawsze". Późniejsze dwa albumy - "Ultraviolence" i "Honeymoon" utrwaliły jej gwiazdorski status.

Piosenki z ostatniej płyty piosenkarki "Norman Fucking Rockwell" poznawaliśmy kolejno już w ubiegłym roku. Tytuł albumu nawiązuje do ilustratora Normana Rockwella, który przez 40 lat tworzył okładki do "The Saturday Evening Post".

Lana znana jest z zamieszczania swoich utworów na portalach społecznościowych. Wiele z jej singli miało tam premiery.

Jako swoich idoli piosenkarka wymienia Eminema, Leonarda Cohena, Boba Dylana, Amy Winehouse, Bruce'a Springsteena, Nancy Sinatrę oraz Lou Reeda i Britney Spears.

W jednym z wywiadów, wyznała, że jako nastolatka miała kłopoty z nawiązywaniem kontaktów z rówieśnikami. Dodała też, że była uzależniona od alkoholu. Od 2004 roku żyje jednak w abstynencji.

Lana wystąpi w Polsce na festiwalu Open'er 2019. Impreza odbędzie się 3-6 lipca w Gdyni. (PAP Life)

 • 12:10 Elmer Bernstein Atticus Accepts The Case / Roll In The Tire
 • 12:13 James Horner Main Title - Young Peter
 • 12:16 Katie Melua No Fear of Heights
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 320, Sunday, 24 May 2020
 • 1
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • 2
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • 3
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic