Informacje

Konkurs Wieniawskiego przeniesiony na październik 2022 r.

Dodano:
Konkurs Wieniawskiego przeniesiony na październik 2022 r.

zdjęcie ilustracyjne/Pixabay

16. Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu odbędzie się w październiku 2022 roku. Nowy termin - nie kolidujący z przeniesionym na przyszyły rok Konkursem Chopinowskim - podali w poniedziałek organizatorzy konkursu.

Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu już kilka tygodni temu informowało, że rozważa przesunięcie terminu Konkursu Wieniawskiego o rok.

"Wskutek pandemii COVID-19 niezwykle mocno ucierpiała kultura. Aby zapobiec kumulacji najważniejszych konkursów muzycznych w 2021 r., zmuszeni jesteśmy zmienić daty 16. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego. Nowy termin to: 7-21 października 2022 r. Zapraszamy do Poznania!" - poinformowało w poniedziałek Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego.

Według pierwotnych planów Konkurs Wieniawskiego miał odbyć się w dniach od 9 do 22 października 2021 r. w Poznaniu, co pokrywałoby się w czasie z przeniesionym, z powodu epidemii kornowirusa, z bieżącego na przyszły rok 18. Międzynarodowym Konkursem Pianistycznym im. Fryderyka Chopina - obecny termin to 2-23 października 2021 roku.

Przed miesiącem zarząd Towarzystwa poinformował, że w związku z pandemią COVID-19 i wynikającą z niej decyzją Narodowego Instytutu im. Fryderyka Chopina oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, konsultuje ze swoimi partnerami organizacyjnymi przełożenie organizowanego w Poznaniu konkursu na rok 2022.

Towarzystwo informowało wówczas, że "zorganizowanie w bezpośrednim sąsiedztwie czasowym dwóch największych międzynarodowych konkursów muzycznych byłoby ze względu na interes melomanów wysoce niewskazane".

Autor: Rafał Pogrzebny

 • 20:07 Los Lobos Cancion Del Mariachi (Morena de Mi Corazon)
 • 20:15 Ralph Vaughan Williams Fantazja na temat "Greensleeves"
 • 20:23 In Un'Altra Vita
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 325, Sunday, 28 June 2020
 • 1
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Hans Zimmer / Lisa Gerrard
  Gladiator
  Now We Are Free
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic