Koncert Leszka Możdżera w ramach 3. Dziedzińca Kultury

Narodowe Centrum Kultury (NCK) w ramach 3. Dziedzińca Kultury organizuje w piątek koncert Leszka Możdżera pt. "Mistrzowie Jazzu". Organizatorzy zapowiadają, że występ wybitnego pianisty odzwierciedlać będzie dialog jazzmana z muzyką klasyczną.

Koncert Leszka Możdżera w ramach 3. Dziedzińca Kultury

"Wybitny pianista i kompozytor, dokonał w polskim jazzie mentalnej i stylistycznej rewolucji, jaka nie stała się wcześniej udziałem żadnego innego jazzmana. Trudne jazzowe frazy, skomplikowane improwizacje, melodykę standardów i subtelność kompozycji ubrał w ramy specyficznego jazzu, który – nie siląc się na wylewność wobec słuchaczy, komercję i przebojowość – stał się tętniącym ekspresją jazzem Leszka Możdżera" - czytamy o artyście na stronie NCK.

Przypomniano, że motywem przewodnim tegorocznego Dziedzińca Kultury jest relacja mistrz-uczeń. "Każdy piątkowy koncert będzie muzycznym dialogiem twórcy z jego artystycznym autorytetem" - podkreślono na stronie NCK.

Organizatorzy przypominają, że na wszystkie koncerty i warsztaty w ramach Dziedzińca Kultury obowiązuje rejestracja poprzez formularz na stronie: https://dkleszekmozdzer.webankieta.pl/ankieta/543705/dziedziniec-kultury-2020-17072020.html.

Początek koncertu - 17 lipca o godz. 20 na dziedzińcu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (ul. Krakowskie Przedmieście 15/17). Koncert będzie transmitowany online na kanale YouTube NCK i Fanpage'u NCK.

Dziedziniec Kultury to cykl letnich imprez kulturalnych. Od trzech lat w piątkowe wieczory lipca i sierpnia na dziedzińcu MKiDN prezentowane są koncerty i warsztaty przygotowane przez NCK.

autor: Grzegorz Janikowski