Informacje

Koncert Leszka Możdżera w ramach 3. Dziedzińca Kultury

Dodano:
Koncert Leszka Możdżera w ramach 3. Dziedzińca Kultury

Narodowe Centrum Kultury (NCK) w ramach 3. Dziedzińca Kultury organizuje w piątek koncert Leszka Możdżera pt. "Mistrzowie Jazzu". Organizatorzy zapowiadają, że występ wybitnego pianisty odzwierciedlać będzie dialog jazzmana z muzyką klasyczną.

"Wybitny pianista i kompozytor, dokonał w polskim jazzie mentalnej i stylistycznej rewolucji, jaka nie stała się wcześniej udziałem żadnego innego jazzmana. Trudne jazzowe frazy, skomplikowane improwizacje, melodykę standardów i subtelność kompozycji ubrał w ramy specyficznego jazzu, który – nie siląc się na wylewność wobec słuchaczy, komercję i przebojowość – stał się tętniącym ekspresją jazzem Leszka Możdżera" - czytamy o artyście na stronie NCK.

Przypomniano, że motywem przewodnim tegorocznego Dziedzińca Kultury jest relacja mistrz-uczeń. "Każdy piątkowy koncert będzie muzycznym dialogiem twórcy z jego artystycznym autorytetem" - podkreślono na stronie NCK.

Organizatorzy przypominają, że na wszystkie koncerty i warsztaty w ramach Dziedzińca Kultury obowiązuje rejestracja poprzez formularz na stronie: https://dkleszekmozdzer.webankieta.pl/ankieta/543705/dziedziniec-kultury-2020-17072020.html.

Początek koncertu - 17 lipca o godz. 20 na dziedzińcu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (ul. Krakowskie Przedmieście 15/17). Koncert będzie transmitowany online na kanale YouTube NCK i Fanpage'u NCK.

Dziedziniec Kultury to cykl letnich imprez kulturalnych. Od trzech lat w piątkowe wieczory lipca i sierpnia na dziedzińcu MKiDN prezentowane są koncerty i warsztaty przygotowane przez NCK.

autor: Grzegorz Janikowski

 • 12:22 Wolfgang Amadeusz Mozart Piano Concerto No.21 in C major
 • 12:27 Aram Chaczaturian Gajane (Taniec z szablami)
 • 12:30 John Williams Raiders Of The Lost Ark - Theme
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 325, Sunday, 28 June 2020
 • 1
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Hans Zimmer / Lisa Gerrard
  Gladiator
  Now We Are Free
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic