ON AIR
od 10:00 Wakacyjny Atlas Polski zaprasza: Marta Kubala

Kolejny wygrany konkurs międzynarodowy zespołu z Krakowa!

W pierwszych dniach gorącego lata nadeszły wspaniałe wiadomości z Grecji, gdzie (już po raz piąty od 2017 roku) rozstrzygnięto Międzynarodowy Konkurs Muzyczny Muse 2021, odbywający się pod patronatem Ministerstwa Kultury Grecji. W kategorii najstarszej zespołów kameralnych zwyciężył CRACOW GUITAR QUARTET, pokonując w uzyskanej punktacji konkursowej składy takie jak kwartety smyczkowe, trio fortepianowe, duety fortepianowe, duet skrzypcowy, zespoły muzyki dawnej czy składy instrumentów dętych.

Kolejny wygrany konkurs międzynarodowy zespołu z Krakowa!

W rywalizacji wystąpili muzycy będący laureatami wielu innych międzynarodowych konkursów, m.in. z Niemiec, Włoch, Korei Płd., Estonii, Czarnogóry oraz najliczniej reprezentowana grupa kameralistów z Polski. W ramach nagrody Cracow Guitar Quartet wystąpić ma jesienią w koncercie w Atenach, w prestiżowej sali koncertowej Megaron Athens Concert Hall.

Obecnie zespół przygotowuje specjalny projekt Krakowska Noc Gitarowa, zarejestrowany na dziedzińcu średniowiecznego Collegium Maius, którego emisja planowana jest na czas powakacyjny, wydarzenie realizowane jest w ramach współpracy z Wydziałem Kultury Urzędu Miasta Krakowa. Trwają również prace nad płytą, która ukaże się w tym roku w wytwórni fonograficznej DUX, pod tytułem "Muzyczne Krajobrazy".
Najbliższe miesiące to także okazja do występów z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej: Cracow Guitar Quartet zagra we wrześniu Concierto Andaluz Joaquina Rodrigo w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach na zwieńczenie Festiwalu Hiszpańskiego, a w grudniu zaprasza na koncert z tym żywiołowym repertuarem w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.