Kolędy i pieśni bożonarodzeniowe w Filharmonii Narodowej

Chór Filharmonii Narodowej zaprasza na tradycyjne coroczne koncerty kolędowe – w niedzielę 11 grudnia o godz. 18:00 i wtorek, 20 grudnia o godz. 19:00.

Kolędy i pieśni bożonarodzeniowe w Filharmonii Narodowej

Koncerty kolędowe to wieloletnia tradycja świąteczna Filharmonii Narodowej. W okresie przedświątecznym w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej rozbrzmiewają najpiękniejsze polskie i europejskie kolędy oraz pastorałki w wykonaniu Chóru Filharmonii Narodowej pod batutą swojego dyrektora Bartosza Michałowskiego. Podczas koncertów chórzyści – często z udziałem solistów i instrumentalistów – wykonują program złożony z kolęd dawniejszych i nowszych, rodzimych i światowych. Repertuar każdego roku jest nieco inny i daje niepowtarzalny wgląd w bogactwo muzyki związanej z jednym z najważniejszych chrześcijańskich świąt. W tym roku zabrzmią najpopularniejsze polskie kolędy jak choćby Wśród nocnej ciszy, Dzisiaj w Betlejem, Mizerna cicha, Z narodzenia Pana, Lulajże Jezuniu i wiele innych, a także kilka pieśni bożonarodzeniowych z innych krajów Europy, często w opracowaniach znanych kompozytorów polskich i europejskich. 


Wyjątkowa atmosfera koncertu, tworzona przez wyczekującą świątecznego czasu publiczność, podkreślana bożonarodzeniową dekoracją tworzy niezapomniane wydarzenie, które na długo zapada w pamięć.

W tym roku zapraszamy do uczestniczenia w tym niecodziennym wydarzeniu w niedzielę 11 grudnia o godz. 18:00 oraz we wtorek 20 grudnia o godz. 19:00.

Na koncerty zaprasza PKO Bank Polski Mecenas Roku Filharmonii Narodowej, który od wielu lat jest obecny w czasie filharmonicznego koncertowania.

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic