ON AIR
od 14:00 Wydział Kultury RMF Classic zaprasza: Natalia Grzeszczyk

Kleks powraca w... Całkiem Nowej Bajce! Nową wersję przeboju z "Akademii Pana Kleksa" stworzyła czołówka polskich artystów

Przyszedł czas na jedną z najgorętszych premier tego roku z udziałem czołówki polskich artystów! IGO, Kaśka Sochacka, Mrozu, Artur Rojek, Brodka, Ralph Kaminski, Bedoes 2115 i Sokół, we współpracy z Hotelem Torino, stworzyli energetyczną, przebojową i zaskakującą wersję legendarnej piosenki "Witajcie w naszej bajce".

Kleks powraca w... Całkiem Nowej Bajce! Nową wersję przeboju z "Akademii Pana Kleksa" stworzyła czołówka polskich artystów

Kultowa piosenka z "Akademii Pana Kleksa" w nowej wersji

"Całkiem Nowa Bajka" to drugi singiel zapowiadający album ze ścieżką dźwiękową do pierwszej części trylogii "Akademia Pana Kleksa", która już na początku przyszłego roku wejdzie do kin w całej Polsce.

    To jest sentymentalna podróż. Oglądałem wszystkie części Pana Kleksa. Miałem też, co istotne, ścieżkę dźwiękową na winylu, więc tych wszystkich legendarnych już piosenek słuchałem na gramofonie. Jestem też na ścieżce nowego Pana Kleksa. Dla mnie to jest coś świetnego szczególnie, że tutaj zebraliśmy naprawdę znakomitych artystów – mówi Mrozu.

Podobnego zdania jest Artur Rojek, dla którego ten projekt jest świetną przygodą:

    Widzę, że biorę udział w czymś pieczołowicie przygotowanym, z dużą wyobraźnią, jakością, z fajnymi gośćmi.

Igo, po otrzymaniu zaproszenia do projektu nie zastanawiał się nawet sekundy.

    To legendarny film, opowieść, nasze dziedzictwo.

IGO, Kaśka Sochacka, Mrozu, Artur Rojek, Brodka, Ralph Kaminski, Bedoes 2115 i Sokół witają w… Całkiem Nowej Bajce!

Singlowi towarzyszy wyjątkowy klip z udziałem wszystkich Artystów oraz… Piotra Fronczewskiego, który 40 lat temu stworzył niezapomnianą kreację Ambrożego Kleksa!

Kiedy premiera nowej wersji "Akademii Pana Kleksa"?

Premierę nowej "Akademii Pana Kleksa" zaplanowano na 5 stycznia 2024 roku. Tym razem stworzył go Maciej Kawulski ("Underdog", "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa", "Jak pokochałam gangstera"). To uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Jana Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80.

W nowej ekranizacji postać charyzmatycznego profesora stworzył Tomasz Kot. W obsadzie pojawi się też Piotr Fronczewski, którego pokolenia Polaków pamiętają z roli charyzmatycznego Ambrożego Kleksa.

Wyobraź sobie świat, który tworzy nieograniczona niczym wyobraźnia. Świat, w którym możesz poczuć zapach koloru i usłyszeć jego smak. To świat narysowany umysłem dziecka ale tak jak każdy rysunek ma swoje kontury, tak każdy nawet najpiękniejszy świat ma swoje reguły. Co jeśli je złamiesz? Ta bajka się dopiero pisze…

Zysk z dystrybucji utworu "Całkiem Nowa Bajka" zostanie przekazany na rzecz Fundacji One Day

To ważna premiera także ze względu na jej wymiar społeczny. Wszystkie przychody uzyskane z dystrybucji utworu "Całkiem Nowa Bajka" zostaną przekazane na rzecz podopiecznych Fundacji One Day.

Dodatkowo w lutym rusza Akademia Pana Kleksa na żywo! Widowiskowa Muzyczna Szkoła Wyobraźni odbędzie się w największych halach w Polsce (w Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie, Trójmieście, Katowicach i Krakowie). Akademia Pana Kleksa na żywo – Muzyczna Szkoła Wyobraźni to duża porcja zabawy i edukacji dla całej rodziny, zrealizowana w widowiskowej formule. Na uczestników czeka mnóstwo wizualnych i muzycznych niespodzianek. Więcej informacji na temat trasy można znaleźć na stronie: www.kleksnazywo.pl

Katarzyna Solecka RMF FM

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic