ON AIR
od 14:00 Wydział Kultury RMF Classic zapraszają: Natalia Grzeszczyk Dariusz Stańczuk

Jeff Goldblum 24 marca wyda trzeci minialbum jazzowy

Znany z oryginalnego, wyszukanego stylu i świetnych filmowych kreacji, Jeff Goldblum poza planem filmowym realizuje się także jako pianista jazzowy. Gwiazda „Parku Jurajskiego” z zespołem The Mildred Snitzer Orchestra, 24 marca zaprezentuje swój minialbum zatytułowany „Plays Well With Others”. Do udziału w nowym muzycznym projekcie aktor zaprosił m.in. Kelly Clarkson.

Jeff Goldblum 24 marca wyda trzeci minialbum jazzowy
Jeff Goldblum /fot.PAP/EPA/ETTORE FERRARI

Na albumie znalazły się aranżacje muzycznych standardów, jak „Moon River” czy „I Wanna Be Around”, na nowo zinterpretowane przez zespół powołany przez Goldbluma w latach 90., uzupełniany przez zaproszonych do współpracy wokalistów. Nowy muzyczny projekt aktora wsparła m.in. Kelly Clarkson, która wykonała piosenkę „Don't Fence Me In”.

„Doświadczenie współpracy z tymi fantastycznymi piosenkarzami sprawiło, że poczułem jakbym odsłonił się przed samym sobą. To było niezwykle oczyszczające przeżycie” – przyznał aktor cytowany przez „Evening Standard”.

Goldblum już od dziecka pobierał naukę gry na fortepianie, przez kilka lat sumiennie rozwijając swój muzyczny talent. Początkowo, jako nastolatek, występował przed rodzicami i ich przyjaciółmi, w trakcie towarzyskich spotkań. Później, za namową Woddy’ego Allena, zaczął sięgać po jazzowe standardy. Dziś nie wyobraża sobie dnia bez muzyki. Pięć lat temu w rozmowie z „Rolling Stone” wyznał, że gra na instrumencie to jeden z pierwszych porannych rytuałów, który wykonuje codziennie.

„Plays Well With Others” będzie trzecim studyjnym wydawnictwem Jeffa Goldbluma i The Mildred Snitzer Orchestra. Choć zespół działa prężnie od lat 90., dopiero w 2018 roku wydał swój debiutancki album „The Capitol Studios Sessions”. Rok później ukazała się druga płyta zatytułowana „I Shouldn't Be Telling You This”. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic