Jan A.P. Kaczmarek jest ciężko chory. Laureat Oscara potrzebuje pomocy

Córka Jana A.P. Kaczmarka, Anastazja Davis, zorganizowała zbiórkę pieniędzy dla swojego ojca, który walczy z zanikiem wieloukładowym – poważnym schorzeniem neurologicznym.

Jan A.P. Kaczmarek jest ciężko chory. Laureat Oscara potrzebuje pomocy
Jan A.P. Kaczmarek podczas gali MocArty RMF Classic 2016

„To był horror dla nas, jako rodziny, patrzeć, jak ten niesamowity człowiek toczy niepokonaną bitwę. Wszystkie próby pomocy mu w poprawie nie powiodły się, a teraz celem jest zapewnienie mu jak największego komfortu w domu” – czytamy w opisie zbiórki założonej na „GoFundMe”.

"Mój tata nie jest w stanie poruszać się samodzielnie i wymaga pomocy swojej żony i dwóch opiekunek do wykonywania podstawowych czynności, takich jak wstawanie z łóżka czy ubieranie się. [...] Nie można go zostawić samego, ponieważ często traci przytomność z powodu wahań ciśnienia krwi. Tata nie jest już w stanie pracować, a jego żona musiała zrezygnować z pracy, ponieważ jest jego główną opiekunką, co jest pracą na pełny etat, oprócz opieki nad ich 7-letnim synem. To bardzo obciążyło ich finansowo".

Anastazja Davis przyznaje, że potrzeby jej ojca przerosły możliwości rodziny, choć ona, jej rodzeństwo i żona kompozytora "szukali wszelkich możliwości", aby pomóc choremu finansowo. "Stan zdrowia taty osiąga punkt, w którym będzie potrzebował bardziej specjalistycznej opieki pielęgniarskiej, innego opiekuna oraz więcej sprzętu pomocniczego i terapii, które umożliwią mu pozostanie w domu z żoną i dzieckiem, czego bardzo pragnie" — napisała Anastazja Davis.

Córka Jana A.P. Kaczmarka chce zebrać 10 tys. dol. Zbiórkę tę można wesprzeć na portalu gofundme.com.

Link do zbiórki:

https://www.gofundme.com/f/wwzawn-a-little-help-for-jan?utm_source=widget&utm_medium=referral&utm_campaign=p_cp+share-sheet

Źródło: gofundme.com

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic