Hologramowy zespół ABBA wyruszy w światową trasę koncertową

W maju zeszłego roku w Londynie zadebiutowało show zatytułowane "ABBA Voyage" w którym hologramowe awatary muzyków słynnego szwedzkiego zespołu zaprezentowały największe przeboje z repertuaru tego kwartetu. Od tamtej pory ten oryginalny spektakl muzyczny obejrzały tysiące widzów. Popularność show skłoniła jego twórców do decyzji o światowym tournee.

Hologramowy zespół ABBA wyruszy w światową trasę koncertową
Bjorn Ulvaeus, Agnetha Faltskog, Anni-Frid Lyngstad, Benny Andersson /fot.PAP/ EPA/TOLGA AKMEN

O swoich ambitnych planach wobec muzycznego show z piosenkami szwedzkiej grupy opowiedział w rozmowie z „Variety” prezes Universal Music Group, Lucian Grainge. Stwierdził, że już wkrótce przeboje jak „Mamma Mia” czy „Waterloo” w wykonaniu nowoczesnych awatarów muzyków zespołu ABBA będzie można usłyszeć nie tylko w Londynie. „Obecnie opracowywane są plany, aby zabrać Abba Voyage w trasę dookoła świata” – zapowiedział.

Prezes Universal Music Group nie zdradził szczegółów tych planów, nie wiadomo więc, kiedy światowe tournee miałoby się rozpocząć. Jednak jak sugeruje „Variety”, sporo będzie zależeć od właścicieli i zarządców hal widowiskowych w największych miastach świata. Trwające 90 minut show "ABBA Voyage" wymaga bowiem instalacji w obiektach specjalnych platform.

Opracowywanie specjalnej formuły show, w którym zamiast żywych muzyków wystąpią ich dokładnie odwzorowane, poruszające się i śpiewające awatary, trwało sześć lat. Warto było, bo dzięki "Abba Voyage” szwedzka formacja powróciła na scenę po niemal 40 latach nieobecności. I zdobyła grono nowych fanów. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic