Gwiazdor filmów "Cicha noc" i „Żeby nie było śladów” rozpoczyna solową karierę muzyczną

Tomasz Ziętek szerszej publiczności znany jest jako aktor. Pojawiał się w popularnych serialach, jak "Na dobre i na złe" czy "Pakt", większe role zagrał w filmach „Żeby nie było śladów”, „Boże Ciało” czy „Cicha noc”, za które był nominowany do Orłów. Gwiazdor od lat udziela się też w branży muzycznej, głównie w zespole The Fruitcakes. Teraz Ziętek postawił na karierę solową. Właśnie wypuścił singiel “Your Kiss”, który jest zapowiedzią jego debiutanckiego albumu.

Gwiazdor filmów "Cicha noc" i „Żeby nie było śladów” rozpoczyna solową karierę muzyczną
Tomasz Ziętek / fot. PAP/Mikołaj Kuras

O tym, że jest jednym z najbardziej uzdolnionych aktorów młodego pokolenia, wiedzą wszyscy, którzy widzieli go w roli Pawła w "Cichej nocy" Piotra Domalewskiego czy jako Zbyszka Godlewskiego w "Czarnym czwartku" Antoniego Krauzego. Kreacje Tomasza Ziętka doceniła też branża, o czym mogą świadczyć trzy niminacje do Polskiej Nagrody Filmowej "Orzeł" (w 2017, 2019 oraz w 2021) i nominacja do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za występ w filmie "Hiacynt".

Mniej znane są dokonania Ziętka na scenie muzycznej. Aktor od ponad 10 lat jest wokalistą i gitarzysta trójmiejskiej formacji The Fruitcakes, z którą nagrał trzy płyty. Udziela się też w innych projektach. W ubiegłym roku wraz z Krzysztofem Zalewskim, Piotrem „Emade” Waglewskim, Smolikiem oraz Kevem Foxem odtworzyli kultowy koncert Beatlesów na dachu.

Teraz Ziętek rozpoczął nowy etap swojej kariery muzycznej. Związał się z wytwórnią Kayax, która wyda jego debiutancki solowy album. Według zapowiedzi płyta będzie inspirowana klasycznymi amerykańskimi brzmieniami bluesa, folku oraz country. Ma się ukazać jesienią tego roku. Jej zapowiedzią jest opublikowny właśnie singiel “Your Kiss. "To szczególny dla mnie utwór, bo pierwszy który ukończyłem. Zwykle najpierw tworzę muzykę, a tekst powstaje później. W tym przypadku było odwrotnie. Najpierw wpadł mi w ręce wiersz, a później powstała do niego muzyka. Mam sentyment do tego utworu, przeleżał w przysłowiowej szufladzie i cieszę się, że w końcu możecie go posłuchać" - powiedział o swoim singlu Ziętek. (PAP Life)

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic