Giganci rocka zagrają cykl koncertów dla dzieci chorych na raka

The Who, Robert Plant, Eddie Vedder, Noel Gallagher, The Chemical Brothers i goście specjalni wystąpią w marcu w londyńskiej Royal Albert Hall w serii koncertów charytatywnych dla Teenage Cancer Trust – organizacji zapewniającej specjalistyczną opiekę pielęgniarską i wsparcie psychiczne młodym ludziom chorym na raka. Kuratorem tej inicjatywy od 24 lat jest frontman The Who, Roger Daltrey.

Giganci rocka zagrają cykl koncertów dla dzieci chorych na raka
Robert Plant / fot.CYRIL ZINGARO / PAP/EPA

W legendarnej sali koncertowej Royal Albert Hall zespół The Who wystąpi podczas dwóch wieczorów: 18 i 20 marca. Zespół Noela Gallaghera, High Flying Birds, zagra 21 marca. Dwa kolejne wieczory wypełnią występy odpowiednio Young Fathers i The Chemical Brothers, a w finale 24 marca, na scenę wyjdzie „śmietanka” rocka: Daltrey, Pete Townshend, Robert Plant z Saving Grace, Eddie Vedder z Pearl Jam, Kelly Jones ze Stereophonics i Paul Weller z The Jam. Koncert ten, zatytułowany „Ovation”, ma wieńczyć dzieło Daltrey’a, który zapowiedział, że teraz przekaże pałeczkę kuratora akcji charytatywnej kolejnej osobie. A właściwie osobom, bo organizacja oświadczyła, że od 2025 roku będzie współpracować z szeregiem kuratorów gościnnych.

W zeszłorocznej rozmowie dla „Cassick Rock” Daltrey wspominał: „Osiągnęliśmy coś niesamowitego, chcieliśmy zbudować w całym kraju 25 oddziałów szpitalnych dla nastolatków chorych na raka i spełniliśmy tę obietnicę. W rzeczywistości powstało ich 30. To była niesamowita jazda”. Teraz w oświadczeniu na stronie Teenage Cancer Trust rockman doprecyzował, że w trakcie 22 lat organizowania przez niego koncertów charytatywnych udało się zebrać z samej sprzedaży biletów 32 mln funtów, dzięki czemu zorganizowano 28 wyspecjalizowanych jednostek w ramach NHS (brytyjskiej publicznej służby zdrowia), a także opłacić pielęgniarki i inne osoby pracujące z młodymi ludźmi, „gdy rak wywrócił ich świat do góry nogami”.

Od 2020 roku w akcji charytatywnej dla Teenage Cancer Trust wystąpili m.in. Paul McCartney, Oasis, Kasabian, The Cure, Florence + The Machine, Muse, Ed Sheeran, Arctic Monkeys, Coldplay, Take That. Sprzedaż biletów na koncerty wieńczące kuratelę Daltreya rozpocznie się 12 stycznia na stronie na stronie: Teenagecancertrust.org/gigs. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic