Fani piosenki "Macarena" mogą spędzić urlop z zespołem wykonującym ten hit

Minęło 25 lat, odkąd Los del Rio wdarli się na listy przebojów z hitem "Macarena", stając się "największym artystą jednego przeboju". Aby uczcić tę niezwykłą rocznicę, muzycy postanowili zostać gospodarzami Airbnb i zaprosić gości do andaluzyjskiej willi, na krótki wypoczynek w duchu tanecznej "Macareny".

Fani piosenki "Macarena" mogą spędzić urlop z zespołem wykonującym ten hit
Los del Rio Cantates/fot.Jose Caballero/PAP/Newscom

Antonio Romero Monge i Rafael Ruiz Perdigones przyjmą czterech gości na dwudniowy pobyt w wiejskiej posiadłości w pobliżu miasta Dos Hermanas, z której muzycy korzystają, gdy tylko chcą wyrwać się na wieś w poszukiwaniu muzycznej weny. Jak dowiadujemy się z ogłoszenia, "willa wyposażona jest typowe andaluzyjskie patia i basen w zalanym słońcem ogrodzie". Jednak do największych atrakcji należy spotkanie z muzykami, w trakcie którego z pewnością nie zabraknie prywatnej muzycznej sesji czy wykonania słynnego układu choreograficznego, który znał niemal każdy. Doskonałym miejscem dla tej muzycznej uczty będzie prywatna sala karaoke mieszcząca się w wiejskiej posiadłości. Goście wezmą również udział w wirtualnej prywatnej lekcji prowadzonej przez lokalnego szefa kuchni i nauczą się przygotowywać tradycyjne andaluzyjskie potrawy.

"Nie możemy uwierzyć, że minęło 25 lat, odkąd "Macarena" stała się jedną z najczęściej słuchanych piosenek lata. Bez wątpienia najlepszym sposobem, aby uczcić ten moment jest otwarcie drzwi naszej ulubionej wiejskiej posiadłości" – zapowiedział duet Los del Rio.

Możliwość rezerwacji na dwudniowy pobyt w willi w dniach 3-4 sierpnia w cenie 25 euro za noc rozpocznie się 28 czerwca, w tym wypadku obowiązuje zasada "kto pierwszy, ten lepszy", bowiem taką atrakcję przewidziano jedynie dla czterech osób. Pobyt można rezerwować na stronie airbnb.com/macarena.

Dla tych, którym nie będzie dany odpoczynek w posiadłości muzycy przygotowali specjalne wydarzenie online. 10 osób, które zechcą uczestniczyć w spotkaniu, w trakcie którego muzycy będą gotować, śpiewać i tańczyć oraz opowiadać o powstaniu słynnej "Macareny", już może rezerwować sobie termin 3 sierpnia. Zapisy na to wydarzenie również rozpoczną się 28 czerwca.

Utwór o dziewczynie imieniem Macarena najpierw został wydany w Hiszpanii w 1993 roku. Jednak światową popularność zyskał 1995 roku, gdy w sierpniu singiel został wydany w USA. 9 września 1995 utwór znalazł się na Hot Top 100 Singles Charts magazynu „Billboard”, co było ewenementem, gdyż od 1969 żaden hiszpański wykonawca nie był umieszczany na tej liście. Piosenka osiągnęła 45. pozycję, pozostając na liście przez ponad 20 tygodni. Do piosenki stworzono grupowy układ choreograficzny, który doczekał się wielu naśladowców i do dziś, gdy tylko pierwsze takty piosenki rozbrzmiewają na parkiecie, wielu potrafi przywołać tych kilka prostych tanecznych kroków.

Powstały w 1993 roku duet Los del Rio, znany jest w zasadzie jedynie z tego utworu. W 2002 wygrał nawet w plebiscycie na „Największego artystę jednego przeboju". (PAP Life)