Eric Clapton wydał piosenkę nagraną w hołdzie Williemu Nelsonowi

Cover przeboju „Always on My Mind” legendarny gitarzysta rockowy zadedykował 90-letniemu również legendarnemu piosenkarzowi country. To on bowiem uczynił ten utwór hitem.

Eric Clapton wydał piosenkę nagraną w hołdzie Williemu Nelsonowi
Eric Clapton / fot.WARREN TODA / PAP/EPA

Piosenka „Always on My Mind” została napisana przez Wayne'a Carsona, Johnny'ego Christophera i Marka Jamesa i po raz pierwszy wydana przez piosenkarkę Gwen McCrae w 1972 roku. W tym samym roku swoją wersję nagrał Elvis Presley.

Przebojem została jednak dopiero w wykonaniu Williego Nelsona, dekadę później, bo na początku 1982 roku. Utwór Nelsona osiągnął 5. miejsce na liście Billboard Hot 100 i zdobył trzy nagrody Grammy w 1983 roku w kategoriach: „Piosenka Roku”, „Najlepsza piosenka country” i „Najlepszy męski występ wokalny country”.

Jak później piosenkarz wyjaśnił w autobiografii: „Willie: An Autobiography” z 1988 r., utwór „Always on My Mind” zachwycił go od razu po wysłuchaniu, a właśnie w ten sposób dobiera piosenki do swojego repertuaru. „Są piękne, smutne piosenki, które mnie oczarowują... Nawiedzające mnie melodie, których nie mogę wyrzucić z umysłu. To była właśnie jedna z nich” – dodał. (PAP Life)

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic