Elton John swój ostatni koncert w Wielkiej Brytanii zagra na festiwalu w Glastonbury

Przed przejściem na koncertową emeryturę, Elton John swój ostatni koncert w Wielkiej Brytanii zagra w czerwcu na festiwalu w Glastonbury. Jego występ zamknie kilkudniową imprezę.

Elton John swój ostatni koncert w Wielkiej Brytanii zagra na festiwalu w Glastonbury
Fot.PAP/EPA/BONNIE CASH

We wrześniu 2018 r. Elton John rozpoczął międzynarodową, pożegnalną trasę koncertową „Farewell Yellow Brick Road”. W 2020 r. została ona zawieszona z powodu wybuchu pandemii koronawirusa. Piosenkarz powrócił do koncertowania na początku 2022 r. Dwa tygodnie po tym, jak 20 listopada zagrał swój ostatni koncert w USA – ten odbył się w Los Angeles, John ogłosił w mediach społecznościowych, kiedy pożegna się z publicznością w swojej ojczyźnie.

„Jestem podekscytowany tym, że będę gwiazdą sceny Pyramid (główna scena festiwalu – red.) na Glastonbury 2023 i będę częścią największego festiwalu na świecie. Co tydzień rozmawiam z nowymi artystami w moim programie radiowym i Glastonbury jest często wymieniane jako punkt zwrotny na początkach ich karier. Autentyczne, entuzjastyczne wsparcie festiwalu dla najbardziej obiecujących talentów to coś, co od dawna podziwiam. Dziękuję Emily Eavis (współorganizatorka festiwalu – red.), że mogę tam zagrać mój ostatni koncert w Wielkiej Brytanii. Ale będą emocje” – napisał John.

Przyszłoroczna edycja Glastonbury potrwa od 21 do 25 czerwca. John pojawi się na scenie ostatniego dnia festiwalu. Gwiazdor nigdy wcześniej nie miał okazji wystąpić na tym muzycznym wydarzeniu. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic