Ed Sheeran wyda we wrześniu kolejną w tym roku nową płytę

Choć jego najnowszy album zatytułowany „Subtract” pojawił się w sprzedaży w maju tego roku, Ed Sheeran uznał, że nie będzie sobie robił przerwy. Brytyjski muzylk właśnie ogłosił, że ma już gotową kolejną płytę. Jej premierę zapowiedział na 29 września .

Ed Sheeran wyda we wrześniu kolejną w tym roku nową płytę
Ed Sheeran / fot.JUSTIN LANE / PAP/EPA

Druga w tym roku nowy płyta Eda Sheerana będzie nosiła tytuł „Autumn Variations” i ukaże się nakładem należącej do niego wytwórni Gingerbread Man Records. Podobnie jak wydany w maju „Subtract”, nowy album został wyprodukowany przez Aarona Dessnera, założyciela zespołu The National.

Niespodziewaną premierę krążka „Autumn Variations” artysta zapowiedział w klipie na Instagramie. „Zeszłej jesieni odkryłem, że ja i moi przyjaciele przeszliśmy wiele życiowych zmian. Po letnim upale wszystko albo się uspokoiło, rozpadło, osiągnęło punkt krytyczny, albo eksplodowało. Kiedy sam przeżywałem trudny okres, pisanie piosenek pomogło mi zrozumieć swoje uczucia i pogodzić się z tym, co się dzieje. A kiedy dowiedziałem się o różnych doświadczeniach moich przyjaciół, zacząłem pisać utwory - niektóre z ich perspektywy, niektóre z mojej, chcąc uchwycić sposób, w jaki oni i ja postrzegaliśmy świat w tamtym okresie” - wyjawił w nagraniu. I dodał, że chodzi o sytuacje związane z zakochaniem się, nowymi przyjaźniami oraz upadkami, powiązanymi ze złamanymi sercami, depresją, samotnością i zamętem.

W tym samym klipie Sheeran wyjaśnił też skąd wziął się ten pomysł. „Mój tata i brat opowiedzieli mi o kompozytorze Elgarze, który stworzył Wariacje Enigmy, gdzie każdy z 14 utworów opowiadał o innym jego przyjacielu. To właśnie zainspirowało mnie do stworzenia tego albumu" - powiedział. Chodzi o „Wariacje na Temat Oryginalny op. 36” Edwarda Elgara, popularnie zwane „Wariacjami Enigmy. Na nowej płycie Sheerana także znajdzie się więc 14 piosenek, opisujących historie 14 przyjaciół.

Płytę „Autumn Variations” można traktować jako kontynuację „Subtract”, która to płyta miała oddać „najgłębsze, najmroczniejsze myśli” brytyjskiego wokalisty. „Pracowałem nad Subtract przez dekadę, próbując wyrzeźbić idealny akustyczny album, pisząc i nagrywając setki piosenek z jasną wizją tego, co moim zdaniem powinno się na nim znaleźć. Ale na początku 2022 roku seria wydarzeń zmieniła moje życie, moje zdrowie psychiczne, a ostatecznie sposób, w jaki postrzegałem muzykę i sztukę” - stwierdził komunikacie prasowym zapowiadającym tamten album, dodając, że pisanie piosenek jest obecnie jego terapią. Zapewnił też, że najgorsze już za nim.

Co mogło być tym najgorszym? W maju ubiegłego roku na świat przyszła druga córka Sheerana i jego żony Cherry Seaborn. Gdy Cherry zaszła w ciążę, lekarze odkryli, że ma guza, którego leczenie może rozpocząć dopiero po porodzie. W tym czasie zmarł też przyjaciel muzyka Jamal Edwards, a on sam musiał stawić czoła oskarżeniom o plagiaty. „Przechodziłem przez strach, depresję i niepokój. Miałem uczucie, że tonę. Z głową pod powierzchnią, patrząc w górę, ale nie mogąc złapać powietrza” – wyznał w jednym z postów. Na szczęście trudny czas Sheeran chyba faktycznie ma już za sobą, czego dowodem jest kolejna płyta. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic