ON AIR
od 18:00 zaprasza: Natalia Grzeszczyk

Ed Sheeran po narodzinach córki rozważał porzucenie kariery muzycznej

Jeden z najpopularniejszych współczesnych piosenkarzy w nowym wywiadzie ujawnił, że brał pod uwagę rezygnację z kontynuowania swojej kariery muzycznej. Wszystko po to, by poświęcić się wychowywaniu nowonarodzonej córki Lyry. Po namyśle Sheeran uznał jednak, że jako odnoszący sukcesy artysta będzie dla dziecka lepszym wzorem. „Chcę, żeby wiedziała, że jej rodzice kochają ciężką pracę” – zapewnił.

Ed Sheeran po narodzinach córki rozważał porzucenie kariery muzycznej
fot.PAP/EPA/VICKIE FLORES

Sprzedał 150 milionów egzemplarzy swoich płyt, zdobył wiele prestiżowych nagród, w tym Grammy czy Billboard Music Award, a jego koncerty gromadzą dziesiątki tysięcy widzów. Ed Sheeran to bez wątpienia jedna z największych gwiazd estrady młodego pokolenia. Mimo tego sukcesu 30-letni piosenkarz na poważnie rozważał porzucenie kariery muzycznej. Powodem nie było jednak zwątpienie we własne możliwości czy znudzenie wykonywaną profesją, lecz pragnienie pełnego zaangażowania się w wychowywanie córki Lyry, która przyszła na świat jesienią minionego roku.

Jak ujawnił w rozmowie z Sirius XM muzyk, narodziny Lyry sprawiły, że opieka nad dzieckiem trafiła na szczyt listy jego życiowych priorytetów. „Kiedy w dobie pandemii przestałem grać na jakiś czas, poczułem się zagubiony. Szukałem odpowiedzi na pytanie kim jestem, bo dotąd muzyka była najważniejszym elementem mojej tożsamości. A potem moja żona urodziła nam córkę i świat zaczął kręcić się wokół niej. Pomyślałem wtedy: +To jest to, od teraz będę tylko tatą, nie będę już tworzyć muzyki, to mi w zupełności wystarczy+” – wyznał Sheeran.

Na szczęście dla jego fanów muzyk po pewnym czasie doszedł jednak do wniosku, że rezygnacja z zawodowej aktywności nie jest rozwiązaniem. Zależy mu bowiem na tym, by Lyra w przyszłości nauczyła się od niego szacunku do pracy i tak jak on rozwijała swoje pasje. „Zdałem sobie sprawę z tego, że dla mojej córki prawdopodobnie lepsze będzie dorastanie ze świadomością, że jej rodzice uwielbiają tworzyć i czerpią radość ze swojej pracy niż patrzenie na ojca, który jest bezrobotny. Chcę, żeby wiedziała, że jej rodzice kochają ciężką pracę” – podkreślił artysta. (PAP Life)