Ed Sheeran piosenki na nowy album nagrał w... domach swoich fanów

Ed Sheeran nie przestaje zaskakiwać. Niedługo po tym, jak w maju wydał płytę „Subtract”, zapowiedział, że jeszcze w tym roku ukaże się jego kolejny album. Krążek nosi tytuł „Autumn Variations”, a do rąk fanów trafi 29 września. Teraz piosenkarz zdradził, że nowa płyta ukaże się także w wersji live. I może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Sheeran nagrywał te utwory w domach swoich fanów, których uraczył krótkimi recitalami. Data premiery „Autumn Variations” w wersji live nie jest jeszcze znana.

Ed Sheeran piosenki na nowy album nagrał w... domach swoich fanów
Ed Sheeran /SARAH YENESE / PAP/EPA

„Niedawno zrobiłem fanom kilka niespodzianek i pojawiłem się w ich domach z serią mini koncertów” – wyjaśnił muzyk w swoim wpisie na Instagramie. Artysta przyznał, że podczas tych recitali śpiewał piosenki z nadchodzącej płyty „Autumn Variations” i potajemnie nagrywał te wykonania. Efektem tych domowych sesji będzie album live. Piosenkarz nie zdradził ile domów odwiedził, zapewnił jednak, że będzie to bardzo fajny album, który na rynku ukaże się niebawem. Niewykluczone, że na krążku znajdą się utwory nagrane w domu aktorki Courtney Cox. Niedawno Sheeran udostępnił bowiem na Instagramie nagranie z tej wizyty u gwiazdy serialu „Przyjaciele”.

Zapowiedź wydania koncertowej wersji albumu „Autumn Variations” potwierdza wcześniejsze deklaracje Sheerana. Tydzień temu muzyk zapowiedział, że ponieważ jest to pierwsza płyta, którą nagrał we własnej wytwórni, to chce, by była ona jak najbardziej skupiona na fanach. Poprosił też, aby ci dzielili się z nim swoimi koncepcjami i pomysłami na wideoklipy. Najlepsze zostaną zrealizowane i będą oficjalnymi teledyskami do utworów z nowego albumu. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic